Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

JAV auditorijai pristatytas fotografo T. Kazakevičiaus žvilgsnis į lietuvišką kaimą

Sukurta 2020.12.09 / Atnaujinta 2020.12.09 08:37

Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

„Įkvėpimo savo kūrybai Tadas ieškojo XX a. amerikiečių fotografų, fiksavusių dėl kintančios demografijos nykstančius mažuosius JAV miestelius, darbuose. Auganti miesto ir kaimo atskirtis, deja, yra ir šių dienų Lietuvos realybė. Todėl džiaugiuosi, kad vienas talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos fotografų savo kūrybinei kelionei pasirinko šimtametes tradicijas saugančių Lietuvos vietovių ir jose gyvenančių žmonių stebėjimą“, – sakė Dovydas Špokauskas, Lietuvos ambasados JAV laikinasis reikalų patikėtinis.

Diskusijos metu autorius pirmą kartą pristatė savo nuotraukų albumą, skirtą šiam nuotraukų ciklui. Projektui įgyvendinti autorius leidosi į net penkerius metus trukusią daugiau nei 7 tūkst. kilometrų kelionę po Lietuvą. Taip pat šiuo metu planuojama fotografo paroda Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Renginį moderavo dr. Emilija Mickevicius, fotografijos istorikė ir San Francisko Modernaus meno muziejaus kuratorė.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Dalia AC renginys foto 2.png

Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino naujai paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

Dvišaliai santykiai »

Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R. Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

Dvišaliai santykiai »
IMG_3291.jpg

Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją „Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos“, skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
4.jpeg

Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

Dvišaliai santykiai »
XX sale.jpg

Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »