Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius pabrėžė Rusijos atsakomybę už Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties ateitį

Sukurta 2018.12.05 / Atnaujinta 2018.12.05 09:14

Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

„Jau beveik nebeliko sutarčių ir susitarimų, kurių Rusija būtų nepažeidusi ar nepaneigusi savo veiksmais. Ypač nerimą kelia ilgalaikis Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties nesilaikymas iš Rusijos pusės“, – pabrėžė ministras Linas Linkevičius. 

Nors JAV ir kitos sąjungininkės jau penkerius metus diplomatiniais keliais kvietė Rusiją žengti reikiamus žingsnius šios ypač svarbios Europos saugumui ir stabilumui sutarties išsaugojimui, Maskva  nerodo pasirengimo laikytis  šios sutarties.

Sąjungininkės šiandien  priėmė pareiškimą, raginantį Rusiją nedelsiant grįžti prie pilno sutarties laikymosi. NATO pareiškime pabrėžiama, kad šios sutarties išsaugojimas yra Rusijos atsakomybė.

Kalbant apie kitus transatlantinės darbotvarkės klausimus, ministras L. Linkevičius pabrėžė būtinybę laiku ir tinkamai įgyvendinti sutarimus ir sprendimus, priimtus NATO  Viršūnių susitikimuose Varšuvoje ir Briuselyje. Ministras išskyrė oro gynybos pajėgumų stiprinimą Baltijos regione.

Susitikime taip pat aptarti gynybos finansavimo, kovos su hibridinėmis grėsmėmis  klausimai, diskutuotas NATO vaidmens prisidedant prie sąjungininkių energetinio saugumo užtikrinimo klausimas. Kalbant apie NATO ir ES sąveiką,  ministras pažymėjo, kad vystant Europos gynybos pajėgumus, svarbu nedubliuoti NATO, kuri buvo ir išliks kolektyvinės gynybos pagrindas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Ministras bendra foto Miunchene res.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 16 dieną Miunchene dalyvavo diskusijoje, skirtoje aptarti Baltijos šalių saugumo stiprinimą.

Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15–16 dienomis dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje.

Daugiašaliai santykiai »
40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuva vertina žingsnius, kurių Jungtinės Valstijos ėmėsi, siekdamos išsaugoti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

NATO ir tarptautinis saugumas »
1.jpg

Sausio 24 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovybė prie NATO kartu su Karališkųjų ginkluotųjų pajėgų institutu (Jungtinė Karalystė) NATO būstinėje surengė Aljanso, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos ekspertų diskusiją „Visuomenės atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimas“.

NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
NATO1.jpg

Gruodžio 7 dieną Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinėje Akademijoje vykusia konferencija „Ukrainos kelias į NATO: pasiekimai ir ateities perspektyvos” oficialiai pabaigta Lietuvos, kaip NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje, vykdyta veikla.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata