
Artimiausi renginiai
Lietuvos diplomatai pažymi kovos su smurtu prieš moteris dieną
Šį vakarą, kaip ir prieš metus, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nušviečia savo pastatą oranžine spalva. Tokiu būdu Lietuvos diplomatai prisijungia prie tarptautinės „Nušviesk pasaulį oranžiniu“ („Orange the world“) akcijos, kuri pažymi Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, lapkričio 25-ąją. Savo pastatus taip pat nušvies Lietuvos atstovybė Europos Sąjungoje ir ambasados Berlyne, Delyje, Maskvoje, Pekine, Rygoje. Vilniuje Lietuvos diplomatijos būstinė taps oranžine iki gruodžio 10-osios, Tarptautinės žmogaus teisių dienos. Šiuo laikotarpiu pasaulio šalys tradiciškai skiria ypatingą dėmesį grubiausiems žmogaus teisių pažeidimams, o nevyriausybinės organizacijos stengiasi suaktyvinti pilietinės visuomenės narius įvairiais renginiais ir akcijomis.
Iš nevyriausybinių organizacijų iniciatyvų kilo populiari tarptautinė kampanija „HeForShe“ („Jis už ją“). Būtent dėl šios kampanijos simbolio – baltos sukryžiuotos juostelės – Kovos su smurtu prieš moteris diena taip pat vadinama Baltojo kaspino diena. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra šios kampanijos ambasadorius Lietuvoje.
Lyčių lygybė ir kova su smurtu prieš moteris, jų diskriminacija yra vieni svarbiausių daugiašalės Lietuvos užsienio politikos prioritetų. Lietuvos diplomatai nuosekliai remia pasaulio valstybių pastangas panaikinti smurtą prieš moteris ir mergaites. Plėtodami 2016 metų lapkričio 22 dienos Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės kreipimąsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją paskaičiuoti pasaulinius ir nacionalinius smurto prieš moteris kaštus ir šią statistiką naudoti kaip efektyvią paskatą pokyčiams, šiemet Lietuvos diplomatai pasiekė, kad kreipimosi nuostatos būtų pripažintos svarbiais tarptautiniais dokumentais. Lietuvos iniciatyva smurto kaštų paskelbimas buvo pripažintas efektyvia smurto prieš moteris žalos viešinimo priemone JT Moterų padėties komisijos išvadose ir Žmogaus teisių tarybos rezoliucijoje dėl smurto prieš moteris panaikinimo. Lietuva parėmė JT Generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso paskelbtą „nulinės tolerancijos“ politiką. Susitarimą dėl seksualinio išnaudojimo ir priekabių panaikinimo Jungtinių Tautų sistemoje ministras L. Linkevičius Lietuvos vardu pasirašė Niujorke rugsėjį.
Smurto prieš moteris problemai Lietuvos diplomatija skirs išskirtinį dėmesį savo rinkimų kampanijoje dėl Lietuvos vietos Žmogaus teisių taryboje 2022–2024 metais.

Kovo 1 dieną Ženevoje vykusiame Jungtinių Tautų Ekonominės komisijos Europai (UNECE) Regioniniame tvaraus vystymosi forume Lietuvos delegacija pristatė nacionalinį Lietuvos veiksmų planą įgyvendinant JT 2030 metų darbotvarkę bei siekiant JT tvaraus vystymosi tikslų.

Šiandien, sausio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kampanijos „Tai irgi smurtas“ iniciatoriais, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir nevyriausybinių organizacijų atstovais.
Gruodžio 21 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje priimta rezoliucija dėl Jeruzalės statuso pakartoja ankstesnių JT rezoliucijų nuostatas, kurios taip pat atspindi ir ilgalaikę bendrą Europos Sąjungos poziciją.
Dažnai girdime vietovių pavadinimus, naujausioje pasaulio istorijoje siejamus su žiaurumais: Gernika, Babij Jaras, Šarpevilis, Treblinka, Hirošima, Halabja, Ruanda, Srebrenica ir, visai neseniai, Alepas ir Jemenas. Kančias patyrusiųjų prisiminimai yra pernelyg skaudūs, šis sąrašas – pernelyg ilgas.
Lietuvos diplomatai dalyvavo rugsėjo 21 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos paraštėse vykusiuose aukšto lygio renginiuose, skirtuose padėčiai Sirijoje aptarti.
Rugsėjo 18 – 20 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 72-osios sesijos bendrųjų debatų savaitės renginiuose Niujorke.
Socialiniai tinklai