Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas

Sukurta 2017.05.23 / Atnaujinta 2017.05.24 08:49
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas
   Skaidrus viešasis ir privatus sektorius – valstybės ekonominės gerovės pamatas

   Gegužės 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“ aptartos kovos prieš korupciją priemonės privačiame sektoriuje. Diskusijos dalyvius iš verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pažymėjo, kad „patikimas ir skaidrus viešasis bei privatus sektorius yra valstybės ekonominės gerovės pamatas ir atspirtis realizuojant valstybės strateginius tikslus tarptautinėje arenoje“. Lietuvos pažanga diegiant antikorupcines praktikas bus svarbi siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) 2018 metais.

   Renginyje dalyvavusi EBPO kovos prieš korupciją direktorato finansiniams ir verslo reikalams ekspertė Leah Ambler apžvelgė organizacijos iniciatyvas, skatinančias skaidraus ir atsakingo verslo principų diegimą versle, taip pat įvairių EBPO daugiašalių instrumentų – EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius, prie kurios neseniai prisijungė ir Lietuva, ir EBPO Gairių daugiašalėms įmonėms – poveikį verslui ir viešajam sektoriui.

   Diskusijos dalyviai apsikeitė gerosios praktikos pavyzdžiais, į diskusijos organizavimą ir dalyvavimą aktyviai įsitraukė nevyriausybinio sektoriaus atstovai. Tarp kitų temų diskusijoje buvo  pristatytas Antikorupcijos vadovas verslui (AVV), parengtas viešojo ir privataus sektorių atstovų kartu su STT. Jame pateiktos rekomendacijos, kurios galėtų būti naudingos privataus sektoriaus įmonėms, siekiančioms patikimumo, skaidrumo, geresnės konkurencinės aplinkos ir efektyvesnės korupcijos prevencijos.

   Renginį URM organizavo bendradarbiaudama su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA), AB DNB banku, UAB „Ernst & Young Baltic“, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija, Teisingumo ministerija, Ūkio ministerija, „Transparency International“ Lietuvos skyriumi, AB Telia Lietuva (buvusi AB TEO LT), Nacionaline antikorupcijos asociacija, iniciatyva „Baltosios bangos“, UAB „Algoritmų sistemos“ ir kitais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

   Daugiašaliai santykiai »

   „Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata