Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

Sukurta 2017.03.30 / Atnaujinta 2017.03.30 13:42
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kartu su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų pareigūnais kovo 30 dieną Vilniuje susitiko su įtakingais Jungtinių Amerikos Valstijų saugumo ir gynybos ekspertais iš JAV analitinio centro „Atlantic Council“, įsikūrusio Vašingtone.

   JAV atstovai lankosi Lietuvoje pagal Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ vykdomą projektą „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridines grėsmes Šiaurės Rytų Europoje“.

   Lietuvos diplomatų ir JAV saugumo politikos ekspertų susitikime Užsienio reikalų ministerijoje buvo aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės Lietuvos ir viso regiono saugumui. Akcentuota būtinybė stiprinti Lietuvos visuomenės atsparumą bandymams pakirsti šalies gyvybines funkcijas.

   Diskutuota apie galimas priemones, reaguojant į Rusijos veiksmus ir jų pasekmes strateginei aplinkai.

   Susitikime pabrėžta JAV nuolatinio ir ilgalaikio JAV karių buvimo dvišaliu pagrindu Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje strateginė svarba. Taip pat akcentuota daugianacionalinių NATO pajėgų buvimo Baltijos valstybėse svarba.

   JAV atstovai buvo patikinti dėl tvirto Lietuvos įsipareigojimo JAV vadovaujamai koalicijai kovoje prieš tarptautinį terorizmą ir prieš „Islamo valstybę“.

   Diskusijų metu taip pat buvo išsakytas susirūpinimas dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Buvo atkreiptas JAV ekspertų dėmesys į keliamą grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono saugumui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_7107.JPG

   Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone apsilankė JAV viešintis Lietuvos laisvės kovų dalyvis – buvęs Lietuvos partizanų ryšininkas ir Adolfo Ramanausko-Vanago adjutantas Juozas Jakavonis-Tigras. 

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2266.jpg

   Birželio 10 dieną Vašingtone jau penktą kartą buvo surengtas unikalus pasaulio lietuvius vienijantis renginys – Pasaulio lietuvių bėgimas. Šių metų bėgimas buvo skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   4.jpg

   Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas birželio 8 dieną dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje Vašingtone.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-3566.JPG

   Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius birželio 7 dieną su JAV Iždo departamento sekretoriaus padėjėju Marshallu Billingslea aptarė kovą prieš tarptautinio terorizmo finansavimą, susitarimo su Iranu (Bendrasis visapusiškas veiksmų planas, JCPOA) perspektyvas.

   Dvišaliai santykiai »
   20180601 Linkevičius Baltic Raundtable diskusijoje 3.jpg

   Birželio 1 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Stenfordo universitete dalyvavo JAV Baltijos studijų plėtros asociacijos surengtoje konferencijoje, skirtoje paminėti Baltijos šalių nepriklausomybės šimtmetį.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
   IMG_5875.JPG

   Visuomet judrioje JAV sostinės Vašingtono „Union“ stotyje gegužės 23 dieną buvo pristatytas žymaus JAV lietuvių menininko Ray Bartkaus kūrinys „Sodai“.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata