Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
mind3.jpg

2019 metų liepos 6 dieną Seinų lietuvių namuose vyko Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas. Šventės pradžioje sugiedotas Lietuvos himnas. Vėliau renginyje koncertavo Seinų krašto meno kolektyvai.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
suvalkai.JPG

Š. m. birželio 26 d. Suvalkuose „Loft“ viešbutyje surengtas antrasis „Lietuviškas vakaras“. Pirmasis, po 111 metų vyko pernai birželio 28d.    

Lenkijos lietuvių bendruomenės (LLB) valdybos pirmininkės Jolantos Malinauskaitės-Vektorienės ir talkininkų pastangų dėka „Lietuviškame vakare“ Suvalkuose galima buvo pamatyti S. Kapnio komedijos „Plutalė ir pelės“ premjerą bei jaunųjų suvalkiečių koncertą. Scenoje pasirodė taip pat Suvalkų „Vienybės“ klubo ansamblis „Ančia“, Punsko lietuvių kultūros namų liaudiška kapela „Klumpė“ ir  Seinų „Lietuvių namų“ liaudies šokių kolektyvas „Seina“.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC02779.JPG

Šeštadienį Lietuvos kartvelas Niko Amirgulašvili, kuris pėsčiomis keliauja iš Vilniaus į Sakartvelo sostinę Tbilisį pasiekė Seinus. Čia jį pasitiko LR konsulato Seinuose darbuotojai ir keli Seinų lietuviai.

Susitikimo metu Niko papasakojo apie savo misiją - pastatyti simbolinį tiltą tarp dviejų šalių, Gruzijoje (Sakartvele) populiarinti žinias apie Lietuvą, o Lietuvoje apie Sakartvelą.  

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC02749.JPG

Gražu ir prasminga, kad šių metų pavasarį prasidėjo taip pat lietuvių Balstogėje pavasaris. Balandžio mėn.  atnaujinus Lenkijos lietuvių draugijos Balstogės skyriaus veiklą, gegužės 29 dieną čia įvyko pirmasis naujai išrinktos valdybos posėdis, o draugijos gretas papildė nauji nariai.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
balsavimas.png

2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 14.00 (vietos laiku; išankstinis balsavimas);

2019 m. gegužės 26 d. nuo 10.00 val. iki 19.00 val. (vietos laiku).

Registruotis balsuoti paštu galima iki 2019-05-19 d.

Nauji rinkėjai, kurie 2019-05-12 d. nebuvo įtraukti į balsuojančių LR konsulate Seinuose sąrašą gali registruotis rinkėjo puslapyje: https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija

Lietuvos Respublikos piliečiai šiomis dienomis gali balsuoti atvykę į konsulatą Seinuose adresu:
Wileńska g. 9, 16-500 Seinai

Konsulinės naujienos »
60117713_369126830373245_315122987458101248_n.jpg

2019-ųjų „Poezijos pavasario“ festivalis prasidėjo bemaž vienu metu Lietuvoje ir etninėse lietuvių žemėse Seinuose ir Punske. Gegužės 12-osios vakarą Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vyko festivalio atidarymo renginys, o gegužės 13-ąją Lietuvos poetai: Daiva Molytė-Lukauskienė, Eugenijus Ališanka ir Benediktas Januševičius jau svečiavosi Seinuose.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LLD-Balstoge-valdyba.JPG

Š. m. balandžio 12 d. Balstogėje įvyko mieste gyvenančių lietuvių susitikimas, kurio metu atnaujinta Lenkijos lietuvių draugijos Balstogės skyriaus veikla.

1957 metais įkurta Lietuvių visuomeninė kultūros draugija, kuri vėliau, 1992 m. (besikeičiant santvarkai) pervadinta Lenkijos lietuvių draugija. Įvairiais draugijos veiklos laikotarpiais organizacijos skyriai veikė įvairiuose Lenkijos miestuose, tame tarpe ir Balstogėje. Pagal išlikusius šaltinius LLD skyrius Balstogėje įkurtas 1963 metais. Tačiau ilgainiui jo veikla nutrūko.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Jeigu Jūs gyvenate Lenkijos Respublikoje ar joje būsite 2019 m. gegužės 12 d. (Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumų dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimo surengimo dieną) ir 2019 m. gegužės 26 d. (rinkimų į Europos Parlamentą ir Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo (jei turės būti organizuojamas) dieną), prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos adresu https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija ir užsiregistruokite, pasirinkdami konsulatą Seinuose arba Ambasadą Lenkijos Respublikoje.

Konsulinės naujienos »
caution.jpg

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos »
rinkimai-foto.jpg
Dėl referendumų Įkelta2019.03.13

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Konsulinės naujienos »
DSC02677.JPG

Iškilmingą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimą, Kovo 11-osios išvakarėse tradiciškai surengė Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus bendruomenė. LR konsulato Seinuose ir Punsko licėjaus vadovybės kvietimu kovo 10 d. į Punską atvyko LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, LR ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas ir daug kitų garbingų svečių. 

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC02652.JPG

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais jubiliejui š. m. kovo 7 d. LR konsulato Seinuose ir Trakų istorijos muziejaus pastangomis Lietuviškoje menėje Seinuose atidaryta šiems įvykiams atminti skirta paroda.

Parodoje pristatomos svarbiausios atgimstančios Lietuvos asmenybės (Kovo 11-osios akto signatarai,  Prezidentai) bei įvykiai („Baltijos kelias“, Sąjūdžio įkūrimas). Parodos lankytojai galės pamatyti aukščiausius valstybinius apdovanojimus, susipažinti su sporto pasiekimais, sužinoti, kaip litas tapo pagrindine atsiskaitymo Lietuvoje valiuta ir t.t.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
rinkimai.jpg

Š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninė registracija balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos »
ausrai2.JPG

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus vadovaujama delegacija vasario 25 d. apsilankė Punske, kur susitiko su Lenkijos lietuvių nevyriausybinių organizacijų, švietimo, kultūros centrų bei Punsko savivaldybės atstovais.

Susitikimo metu ministras pažymėjo, kad vykdamas į Varšuvą, kur suplanuoti susitikimai su Lenkijos Teisingumo ministerijos vadovybe, pasinaudojo gera proga susitikti su Lenkijos lietuviais ir sužinoti apie jų kasdienį gyvenimą bei problemas, kurias galėtų padėti išspręsti Lietuvos valstybė.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje »

Jau veikia elektroninė užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija į šių metų gegužės 12 dieną vyksiančius Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus ir gegužės 26 dieną vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą. Tuo atveju, jeigu privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo bus vykdomas kartu su 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimais, tuomet rinkėjai užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomajame referendume.

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata