Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartos naujos Lenkijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių bendradarbiavimo galimybės

Sukurta 2020.06.23 / Atnaujinta 2020.06.23 10:00
  Aptartos naujos Lenkijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių bendradarbiavimo galimybės

  Konsulato vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas birželio 18 d. susitiko su Seinų miesto burmistru Arkadiusz Nowalski. Susitikimo metu aptarti konsulato Seinuose ir Seinų miesto valsčiaus galimi bendri veikos projektai bei Lenkijos ir Lietuvos pasienio regionų bendradarbiavimo naujos galimybės.

  Susitikimo pradžioje burmistras pasidžiaugė, kad ,,visos nuoskaudos jau yra praeityje, jokių nesutarimų tarp skirtingų etninių grupių nėra ir šiandien Seinai savotiškai yra susitapatinę su Lietuva ir be jos nebeįsivaizduoja savo gyvenimo“.

  A.Nowalski ir R. Motuzas pokalbio metu priėjo bendros nuomonės, kad, nežiūrint į tai, kad jau įgyvendinami bendradarbiavimo per sieną projektai, susiję su ekonomine plėtra, žemės ūkio, transporto, turizmo ir kitose srityse, bet pandemija ir kitos besikeičiančios aplinkybės neišvengiamai diktuoja naujus bendradarbiavimo poreikius. Viena iš tokių sričių būtų ekstremalių situacijų valdymas ir gyventojų saugumo užtikrinimas. Burmistras apgailestavo, kad negalėjo padėti Alytui gaisro metu, nes trūksta praktinių susitarimų įteisinimų dėl specialių tarnybų sienos kirtimo ir technikos gabenimo. Padidintos rizikos regionas yra ir dėl Astravo atominės elektrinės.

  Ambasadorius padėkojo Seinų burmistrui už iniciatyvą rengiant bendrą Pasienio regiono funkcinės zonos projektą. ,,Lenkija yra patikima partnerė ir yra bendrų regioninių projektų lyderė ir neabejotina, kad šis projektas bus naudingas ne tik valdžios institucijoms, bet taip smulkiajam ir vidutiniam verslui, švietimo bendruomenėms ir pasienio gyventojams‘‘ – sakė R. Motuzas.

  Naujienlaiškio prenumerata