Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

„Atkurtai nepriklausomai Lietuvai – 30“

Sukurta 2019.03.08 / Atnaujinta 2019.03.08 10:04
   „Atkurtai nepriklausomai Lietuvai – 30“
   „Atkurtai nepriklausomai Lietuvai – 30“
   „Atkurtai nepriklausomai Lietuvai – 30“
   „Atkurtai nepriklausomai Lietuvai – 30“

   Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais jubiliejui š. m. kovo 7 d. LR konsulato Seinuose ir Trakų istorijos muziejaus pastangomis Lietuviškoje menėje Seinuose atidaryta šiems įvykiams atminti skirta paroda.

   Parodoje pristatomos svarbiausios atgimstančios Lietuvos asmenybės (Kovo 11-osios akto signatarai,  Prezidentai) bei įvykiai („Baltijos kelias“, Sąjūdžio įkūrimas). Parodos lankytojai galės pamatyti aukščiausius valstybinius apdovanojimus, susipažinti su sporto pasiekimais, sužinoti, kaip litas tapo pagrindine atsiskaitymo Lietuvoje valiuta ir t.t.

   Parodos atidarymo metu Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas pabrėžė, kad dėl įvykių gausos buvo labai sudėtinga atrinkti ir parodyti atgimstančios Lietuvos gyvenimą, tačiau tikisi, kad Trakų istorijos muziejus ateityje Seinuose surengs dar ne vieną parodą ir taip prisidės prie Lietuvos istorijos kaimyninėje šalyje pristatymo ir populiarinimo.     

   Seinų miesto vadovas A. Nowalski padėkojo už parodos parengimą ir pasidžiaugė įvairiomis LR konsulato Seinuose iniciatyvomis, kurios skatina lietuvių ir lenkų lygiavertį dialogą. Kreipdamasis į mokinius ragino rūpintis Seinų krašto istoriniu paveldu, nepaisant to, ar jų gimtoji kalba yra lenkų ar lietuvių. „Seinai tai Jūsų miestas“- pabrėžė Seinų burmistras.  

   Parodos atidaryme dalyvavo Seinų miesto bei apskrities vadovai, Seinų parapijos klebonas, Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus ir Seinų „Žiburio“ mokyklos mokiniai su mokytojais.  

   Paroda parengta lietuvių ir lenkų kalbomis. LR konsulatas Seinuose kvietimus lankyti parodą išsiuntė visoms Seinų apskrities mokykloms, kad mokytojai Lietuviškoje menėje galėtų surengti istorijos apie Lietuvą pamokas.

   Naujienlaiškio prenumerata