Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Atminimo lenta Antanui Baranauskui.

Sukurta 2018.04.30 / Atnaujinta 2018.04.30 16:29
   Atminimo lenta Antanui Baranauskui.
   Atminimo lenta Antanui Baranauskui.
   Atminimo lenta Antanui Baranauskui.

   LR konsulato Seinuose kvietimu š. m. balandžio 27 d. Seinuose lankėsi Anykščių rajono savivaldybės bei A. Baranausko ir A. Vienuolio Žukausko memorialinio muziejaus specialistai. Svečiai aplankė prieš porą mėnesių Seinuose atidarytą Lietuvišką menę bei padėjo gėles prie lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko paminklo ir palaidojimo vietos.

   Pagrindinis vizito tikslas buvo apžiūrėti vietą, kur prie Seinų vyskupų rūmų bus pastatyta A. Baranauskui skirta atminimo lenta ir aptarti su tuo susijusius klausimus. LR konsulato Seinuose pastangomis jau gauti visi reikiami leidimai bei su paveldo apsaugos tarnyba suderintas lentos projektas. Atminimo lentoje lenkų ir lietuvių kalbomis bus cituojamas „Anykščių šilelis“ bei informuojama, kad šiuose rūmuose gyveno ir mirė žymus lietuvių poetas ir Seinų vyskupas A. Baranauskas.

   Šį projektą paremti mielai sutiko Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, todėl atminimo lenta bus pagaminta Anykščiuose, o vėliau padovanota Seinų miestui.

   Oficialiosios lentos atidengimo iškilmes ketinama surengti š. m. rugsėjo 1 d., kuomet Seinuose bus švenčiamas 200 metų Seinų vyskupijos įkūrimo jubiliejus.

   Naujienlaiškio prenumerata