Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSULATAS SEINUOSE (LENKIJOS RESPUBLIKA)

Adresas: ul. Wileńska 9, 16-500 Sejny, POLAND

plačiau »

Tel. +4887 5173790
Faksas +4887 5162214
El. paštas

„Dzūkų krašto tautinis kostiumas“ atkeliavo į Suvalkus

Sukurta 2018.03.28 / Atnaujinta 2018.03.28 11:46
   „Dzūkų krašto tautinis kostiumas“ atkeliavo į Suvalkus
   „Dzūkų krašto tautinis kostiumas“ atkeliavo į Suvalkus
   „Dzūkų krašto tautinis kostiumas“ atkeliavo į Suvalkus

   LR konsulato Seinuose iniciatyva š. m. kovo 27 dieną Suvalkų kultūros centre pristatyta paroda „Dzūkų krašto tautinis kostiumas“. Nuotraukas ir eksponatus į Suvalkus atvežė Alytaus kraštotyros muziejus.

   Sveikindamas renginio dalyvius Suvalkų miesto prezidentas Czesław Renkewicz pasidžiaugė Suvalkų miesto ir Lietuvos pasienio savivaldybių bendradarbiavimu. Pažymėjo, kad nesenai susitikęs su LR konsulato Seinuose vadovu Vaclavu Stankevičiumi aptarė lietuvių sumanymą Suvalkų mieste įkurti lietuvių kultūros ir švietimo centrą. Patikino, kad šiam projektui jis pilnai pritaria ir stengsis padėti jį įgyvendinti. Suvalkų miesto prezidentas pabrėžė, jog nepaisant to, kad Suvalkuose gyvenantys lietuviai gali nevaržomai puoselėti savo kultūrą ir tradicijas, tai kultūros centro ir lietuviškos mokyklos įsteigimas šį darbą labai palengvintų. 

   Renginyje dalyvavęs Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius padėkojo Suvalkų miesto prezidentui už išsakytas mintis ir pabrėžė, kad esant reikalui Alytaus mietas visapusiškai rems lietuviško židinio Suvalkuose kūrimą.

   Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybių atkūrimo šimtmečio proga į parodos atidarymą susirinkusius sveikino Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė, Lazdijų rajono meras Artūras Margelis, LR konsulato Seinuose vadovas V. Stankevičius, Suvalkų kultūros centro direktorė Alicja Andrulewicz, Suvalkų LLD skyriaus vadovė Onutė Virbilienė. Apie parodą pasakojo Alytaus kraštotyros muziejaus atstovė Gintarė Markevičienė.   

   Parodos atidarymo metu koncertavo Vido Simanausko vadovaujamas Punsko lietuvių Kultūros namų choras “Dzūkija”.

   Naujienlaiškio prenumerata