Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada

Sukurta 2020.12.17 / Atnaujinta 2020.12.17 09:11
   Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada
   Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada

   Gruodžio 16 d. konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdan Paszkowski. Susitikimo metu pasidžiaugta gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aptartos Palenkės vaivadijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių tolimesnio bendradarbiavimo  bei Suvalkų lietuvių švietimo ir kultūros centro plėtros perspektyvos.

   Bohdan Paszkowski, kaip Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną komisijos Pasienio darbo grupės pirmininkas, pažymėjo, kad ,,esant atvirai valstybinei sienai, kartu būtina užtikrinti aukšto lygio saugumą ir dėl to dar aktyviau turi bendradarbiauti pasienio, muitinės, policijos, priešgaisrinės apsaugos ir kitos tarnybos“.

   R. Motuzas, dėkodamas už glaudų bendradarbiavimą minėtose srityse, pažymėjo, kad dabar labai svarbu yra suvienyti veiksmus COVID-19 ir nenumatytų grėsmių sukeltų padarinių šalinimui pasienio teritorijoje ir svarbiausia – gerinti šio regiono teritorijoje gyvenančių žmonių gyvenimo kokybę ir poreikius.

   Ambasadorius priminė, kad prieš dvejus metus tarpvyriausybiniame lygyje buvo susitarta dėl lietuvių švietimo ir kultūros centro įsteigimo Suvalkuose. ,,Vaikų darželio atidarymas šios vasaros pabaigoje yra tik puiki tokio centro steigimo pradžia ir dėl to bendromis pastangomis turime siekti, kad duoti pažadai ten gyvenantiems lietuviams būtų įgyvendinti“ – sakė R. Motuzas.

   Naujienlaiškio prenumerata