Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulato vadovas susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomenės vadovais

Sukurta 2020.06.18 / Atnaujinta 2020.06.18 12:38
   Konsulato vadovas susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomenės vadovais
   Konsulato vadovas susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomenės vadovais

   Konsulato vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas birželio 17 d. susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

   Pradėdamas susitikimą R. Motuzas pažymėjo, kad su šio krašto savitumas, pasiekimai ir problemos jam yra gerai pažįstamos. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo čia teko daug kartų lankytis ir rūpintis lietuviškų mokyklų statuso sustiprinimu ir išlaikymu.

   Nežiūrint visų aplinkybių, Suvalkų krašto lietuvių organizacijos yra vienos iš stipriausių ir jų veikla apima visas tautinio identiteto puoselėjimo sritis. ,,Čia veikia visų pakopų lietuviško švietimo įstaigos, Punsko kultūros namai, Vysk. A. Baranausko fondas ,,Lietuvių namai Seinuose“, leidžiami net keturi periodiniai leidiniai lietuvių kalba, rūpinamasi istorinės atminties išsaugojimu ir, svarbiausia, visi čia gyvenantys lietuviai pasižymi išskirtiniu pilietiškumu“ – sakė ambasadorius.   

   Lietuvių organizacijų vadovai supažindino konsulato vadovą su artimiausias savo veiklos planais, išsakė jiems rūpimus klausimus. Daugiausia susitikimo metu kalbėta apie steigiamą Lietuvių ir kultūros centrą Suvalkuose.  Jo įkūrimui ir veiklos vykdymui lėšas skyrė Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Numatyta, kad šiame centre dar šią vasarą pradės veikti vaikų darželio grupė.

   Naujienlaiškio prenumerata