Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulato vadovas susitiko su Seinų apskrities vadovu

Sukurta 2020.06.17 / Atnaujinta 2020.06.23 10:02
    Konsulato vadovas susitiko su Seinų apskrities vadovu

    Konsulato vadovas, ambasadorius Remigijus Motuzas, pradėdamas darbą Seinuose, birželio 17 d. susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciej Plesiewicz. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

    Seinų apskrities vadovas pažymėjo, kad per pastaruosius metus įvyko teigiami poslinkiai santykiuose su Lietuva. Apskritis suaktyvino ryšius su Kauno, Jonavos  ir Alytaus savivaldybėmis. M. Plesiewicz pasidžiaugė, kad Punsko Kovo 11-osios licėjus pagal ugdymo rezultatus patenka į geriausių Palenkės vaivadijos mokyklų dešimtuką, o Lenkijoje  užima 209 vietą.

    R. Motuzas susitikimo metu pabrėžė, kad pandemijos plitimo laikotarpiu įsitikinome, kad kaimyninių valstybių bendradarbiavimas ir santykių plėtojimas tampa dar aktualesniu. ,,Turime skatinti kontaktus ne tik tarp valdžios institucijų, bet taip pat tarp Lietuvos ir Lenkijos žmonių bei visuomeninių organizacijų. Dar tebesant susisiekimo apribojimams su užsienio valstybėmis, turime išnaudoti galimybę turizmo vystymui, paskatinti didesnius turistų srautus Lietuvos ir Lenkijos lankytinose vietose, kad geriau pažintume kaimyninėje valstybėje esantį gamtos ir kultūros paveldą “ – sakė ambasadorius.   

    Naujienlaiškio prenumerata