Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulato vadovas susitiko su Suvalkų miesto prezidentu

Sukurta 2020.08.13 / Atnaujinta 2020.08.18 10:00
  Konsulato vadovas susitiko su Suvalkų miesto prezidentu

  Konsulato vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas rugpjūčio 11 d. susitiko su Suvalkų miesto prezidentu Czesław Renkiewicz.

  Susitikimo metu pasidžiaugta gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aktyviu Suvalkų miesto bendradarbiavimu su Lietuvos pasienio regiono savivaldybėmis ir aptartos Lietuvių švietimo ir kultūros centro su vaikų darželiu veiklos perspektyvos.

  R. Motuzas pabrėžė, kad Suvalkų miestas mums yra labai svarbus, nes tai yra vartai į Europos šalis ir kad Suvalkai yra vienas aktyviausių Lietuvos partnerių.

  Suvalkų miesto prezidentas pasidžiaugė gerais ryšiais su Marijampolės bei Alytaus savivaldybėmis. Pažymėjo, kad bendradarbiaujant buvo įgyvendinta daug  projektų, kurie pagerino  miesto infrastruktūrą ir socialinių įstaigų veiklą.

  Ambasadorius pažymėjo, kad savo veiklą Suvalkuose, Lietuvių kultūros ir švietimo centre, pradeda vaikų darželis ir paprašė paramos užbaigiant derinti ir įforminti visus techninius reikalavimus techninius, kad iki mokslo metų pradžios ši ugdymo įstaiga būtų įregistruota ir kad laiku būtų skirta teisės aktais nustatyta dotacija. Be to, R. Motuzas informavo prezidentą, kad, sustiprinus televizijos kanalo signalą, Suvalkų lietuviai ir kiti gyventojai jau nuo rugpjūčio pradžios gali matyti kokybiškas LRT transliacijas.

  Susitikimo pabaigoje C. Renkiewicz pakvietė ambasadorių R. Motuzą apsilankyti Suvalkų miesto 350-osioms įkūrimo metinėms skirtuose renginiuose, kurie prasidės rugpjūčio 15 d.

  Naujienlaiškio prenumerata