Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulato vadovė susitiko su Suvalkų miesto prezidentu

Sukurta 2019.10.30 / Atnaujinta 2019.10.30 14:32
  Konsulato vadovė susitiko su Suvalkų miesto prezidentu

  LR konsulato Seinuose vadovė, ambasadorė Izolda Bričkovskienė spalio 30 d. susitiko su Suvalkų miesto prezidentu Czesław Renkiewicz.

  Susitikimo metu aptartos Suvalkų miesto savivaldybės bendradarbiavimo su Lietuvos savivaldybėmis kryptys, bendrų projektų rengimas ir įgyvendinimas bei lietuvių tautinės mažumos kultūros bei švietimo problemos Suvalkų mieste.

  Suvalkų miesto prezidentas pasidžiaugė gerais ryšiais su Marijampolės bei Alytaus savivaldybėmis. Pažymėjo, kad šis bendradarbiavimas leido įgyvendinti daug prasmingų projektų ir pagerinti Suvalkų miesto infrastruktūrą, švietimo ir kultūros įstaigų veiklą.

  Aptarti taip pat Suvalkuose gyvenančių lietuvių poreikiai vystyti kultūrinę ir švietėjišką veiklą. Konsulato vadovė paprašė Suvalkų miesto savivaldybės vadovo padėti vietos lietuviams įkurti lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose.

  Prezidentas Cz. Renkewicz patikino, kad jeigu Suvalkų lietuviai pateiks reikiamus dokumentus lietuviško darželio steigimui, tai jų prašymas bus išnagrinėtas skubos tvarka ir išduotas leidimas įstaigai veikti. Taip pat pažymėjo, kad nepaisant to, ar darželis bus įkurtas iki naujųjų metų, ar jiems įpusėjus, jo auklėtiniams miestas skirs įstatymais numatytą dotaciją.    

  Naujienlaiškio prenumerata