Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSULATAS SEINUOSE (LENKIJOS RESPUBLIKA)

Adresas: ul. Wileńska 9, 16-500 Sejny, POLAND

plačiau »

Tel. +4887 5173790
Faksas +4887 5162214
El. paštas

Kovo 11-osios akto signatarai aplankė Lenkijos lietuvius.

Sukurta 2017.03.09 / Atnaujinta 2017.03.09 11:01
   Kovo 11-osios akto signatarai aplankė Lenkijos lietuvius.
   Kovo 11-osios akto signatarai aplankė Lenkijos lietuvius.
   Kovo 11-osios akto signatarai aplankė Lenkijos lietuvius.

   Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei, kovo 7–8 dienomis LR konsulato Seinuose iniciatyva Suvalkų, Seinų, Vidugirių ir Punsko lietuvius aplankė du Kovo 11-osios akto signatarai Liudvikas Narcizas Rasimavičius ir Petras Giniotas.

   Signatarai savo vizitą pradėjo padėdami gėlių ir pagerbdami Lietuvos karius, palaidotus Berznyko kapinėse. Tos pačios dienos popietę vyko susitikimas su Suvalkų „Vienybės“ klube susirinkusiais lietuviais.

   Kitą dieną Kovo 11-osios akto signatarai susitiko su Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos bendruomene, apsilankė Vidugirių lietuviškoje mokykloje, bendravo su Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus bei S. Dariaus ir S. Girėno mokyklos mokiniais.

   Suvalkuose gyvenantys lietuviai domėjosi ne tik Lietuvos nepriklausomybės atstatymo 1990 metais aplinkybėmis, bet ir šiandieniais Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio santykiais, Lietuvos saugumo stiprinimo klausimais. Lietuviškose mokyklose vykę susitikimai priminė istorijos pamokas. Jaunieji Vidugirių mokyklos lietuvaičiai išgirdo pasakojimus apie signatarų jaunystės dienas, „Žiburio“ moksleiviai – apie Lietuvos nepriklausomybės atstatymą 1990 metais, o Punsko Kovo 11-osios licėjaus mokiniai nevengė klausimų apie Europos Sąjungos ir NATO ateitį bei besikeičiančią geopolitinę padėtį mūsų regione.

   Naujienlaiškio prenumerata