Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSULATAS SEINUOSE (LENKIJOS RESPUBLIKA)

Adresas: ul. Wileńska 9, 16-500 Sejny, POLAND

plačiau »

Tel. +4887 5173790
Faksas +4887 5162214
El. paštas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Seinuose

Sukurta 2017.02.20 / Atnaujinta 2017.02.20 11:46
   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Seinuose
   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Seinuose
   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Seinuose

   LR konsulatas Seinuose vasario 15 d. „Lietuvių namuose“ surengė iškilmingą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą.

   Šventės proga lietuvių bendruomenės narius, Seinų gyventojus bei svečius sveikino LR konsulato Seinuose ministras patarėjas Vaclavas Stankevičius. Konsulato vadovas pabrėžė, kad 2016 m. kartu su vietos bendruomene ir savivaldybių vadovais pavyko nuveikti daug prasmingų darbų. Pasak jo, tai ženklas, kad einame teisingu keliu.

   „(...) Tik bendradarbiavimas ir geresnis tarpusavio supratimas gali padėti išspręsti likusias problemas. Turime tęsti dialogą ir prisidėti prie geresnių Lietuvos ir Lenkijos santykių kūrimo“- pabrėžė konsulato vadovas.

   Iškilmingame minėjime dalyvavo ir šventės dalyvius sveikino LR Seimo Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas prof. Eugenijus Jovaiša, Palenkės vaivadijos vaivada Bohdan Paszkowski, Elko vyskupas Romuald Kaminski, Augustavo, Suvalkų, Seinų bei Punsko savivaldybių vadovai.

   Minėjime taip pat dalyvavo Seinų bei aplinkinių parapijų dvasiškiai, lenkiškų įstaigų ir organizacijų vadovai, Lenkijos lietuvių visuomeninių organizacijų, švietimo bei kultūros centrų direktoriai, Seinų gyventojai.

   Minėjimo „Lietuvių namuose“ metu koncertavo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos styginių orkestras (vadovė: Kristina Domarkienė).        

   Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša kartu su komiteto nare Levute Staniuviene vizito Seinuose pradžioje nuvyko į Berznyko kapines, kur palaidoti Nepriklausomybės kovose 1920 m. žuvę Lietuvos savanoriai, ir pagerbė jų atminimą padėdami puokštę gėlių. Vėliau Seimo nariai aplankė poeto ir vyskupo Antano Baranausko paminklą ir padėjo gėlių prie jo palaidojimo vietos Seinų Švč. Mergelės Marijos bazilikoje. Delegacija taip pat susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininke Danute Valukonyte, valdybos nariais, lietuvių mokyklų Seinuose ir Punske vadovais bei aptarė Lenkijos lietuvių švietimo aktualijas.

   Naujienlaiškio prenumerata