Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

LR Vyriausybė padės Suvalkuose įkurti lietuvių švietimo ir kultūros centrą.

Sukurta 2019.02.11 / Atnaujinta 2019.02.11 12:33
   LR Vyriausybė padės Suvalkuose įkurti lietuvių švietimo ir kultūros centrą.
   LR Vyriausybė padės Suvalkuose įkurti lietuvių švietimo ir kultūros centrą.
   LR Vyriausybė padės Suvalkuose įkurti lietuvių švietimo ir kultūros centrą.

   LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Suvalkuose, kur susitiko su šio miesto prezidentu Czesław Renkiewicz bei vietos lietuvių bendruomene ir aptarė aktualius klausimus.

   Dvišalio susitikimo metu su C. Renkiewicz S. Skvernelis dar kartą išreiškė prašymą ir paramą vietos bendruomenės iniciatyvai įsteigti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose. Akcentavo poreikį turėti ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę Suvalkų mieste. Pabrėžė, kad šį projektą ypatingai svarbu įgyvendinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.

   „Mes laukiame ir tikimės greitų sprendimų, kad šis centras kuo greičiau atsirastų. Jeigu reikės, Lietuvos Respublikos Vyriausybė visapusiškai prisidės tiek prie lietuvių švietimo ir kultūros centro, tiek ir prie ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės įsteigimo Suvalkuose“, - pabrėžė Ministras Pirmininkas.

   Primintina, kad 2018 metų pradžioje į Suvalkų prezidentą kreipėsi ten gyvenančios Lenkijos lietuvių šeimos dėl lietuviškos ikimokyklinio ugdymo įstaigos (darželio) įsteigimo. Svarstoma galimybė šią grupę įrengti būsimo kultūros ir švietimo centro patalpose, kai pastarasis pradės savo veiklą.

   Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vyriausybės vadovas taip pat dalyvavo iškilmingose Šv. Mišiose Suvalkų Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, kur pasveikino vietos lietuvius.

   Vizitą Suvalkuose premjeras baigė dalyvaudamas iškilmingame LR konsulato Seinuose ir Suvalkuose gyvenančių lietuvių surengtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjime. Jame Ministras Pirmininkas susirinkusius informavo apie baigiamas derybas dėl Lietuvos nacionalinio transliuotojo – LRT – televizijos kanalo signalo sustiprinimo šiame regione. Suvalkų lietuviai kokybiškas LRT transliacijas galės stebėti jau nuo kovo 31 d.

   Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė padėkojo Lietuvos Ministrui Pirmininkui S. Skverneliui ir LR konsulato Seinuose vadovui V. Stankevičiui už nuolat rodomą dėmesį ir paramą Lenkijos lietuviams. Pabrėžė, kad būti tautinės mažumos atstovu ne visada yra lengva ir daug kas priklauso nuo gyvenamosios valstybės politikos tautinių mažumų atžvilgiu. Tačiau išreiškė viltį, kad dar šiais metais Suvalkuose pavyks įkurti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą.

   Naujienlaiškio prenumerata