Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

NATO – Lietuvos ir Lenkijos saugumo garantas

Sukurta 2019.10.22 / Atnaujinta 2019.10.22 14:36
   NATO – Lietuvos ir Lenkijos saugumo garantas
   NATO – Lietuvos ir Lenkijos saugumo garantas
   NATO – Lietuvos ir Lenkijos saugumo garantas

   Š. m. spalio 22 d. Punsko S. Dariaus ir S. Girėno mokykloje vyko jaunimui skirtos paskaitos apie Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą NATO organizacijoje, grėsmes susijusias su dezinformacijos gyventojų tarpe skleidimu, gebėjimą ugdyti kritinį mąstymą bei pilietinės visuomenės formavimą.

   Projekto dalyvius pasveikino LR konsulato Seinuose vadovė Izolda Bričkovskienė, kuri papasakojo mokiniams ir mokytojams apie Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą gynybos srityje, saugumo mūsų regione užtikrinimo svarbą. Pasak jos, pasaulis labai greit kinta, todėl ir atsiranda vis naujų uždavinių ir iššūkių. Šiandien NATO organizacija turi spręsti ne tik tiesioginės karinės grėsmės mažinimo klausimus bet taip pat atremti kibernetines atakas, terorizmo keliamus pavojus. Todėl apie tai reikia kuo daugiau pasakoti jaunajai kartai, kuri naudojasi naujosiomis technologijomis, o per tai gali būti lengvai paveikiama kryptingai parengtomis, klaidinančiomis informacijomis.

   Paskaitas mokiniams skaitė Lenkijos Tarptautinių santykių centro ekspertės Dr Malgorzata Bonikowska bei Agnieszka Ostrowska, o taip pat Europos politikos analizės centro ekspertė Dalia Bankauskaitė.    

   Naujienlaiškio prenumerata