Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Poezija „Lietuviškoje menėje“ Seinuose

Sukurta 2019.05.14 / Atnaujinta 2019.05.14 10:24
   Poezija „Lietuviškoje menėje“ Seinuose
   Poezija „Lietuviškoje menėje“ Seinuose
   Poezija „Lietuviškoje menėje“ Seinuose

   2019-ųjų „Poezijos pavasario“ festivalis prasidėjo bemaž vienu metu Lietuvoje ir etninėse lietuvių žemėse Seinuose ir Punske. Gegužės 12-osios vakarą Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vyko festivalio atidarymo renginys, o gegužės 13-ąją Lietuvos poetai: Daiva Molytė-Lukauskienė, Eugenijus Ališanka ir Benediktas Januševičius jau svečiavosi Seinuose.

   Svečius pasitiko Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose vadovas Vaclavas Stankevičius bei Sigitas Birgelis – šio krašto poetas, „Aušros“ leidyklos direktorius. Viešnagės pradžioje, kartu su svečiais jie pagerbė Berznyko kapinėse palaidotų Lietuvos karių atminimą, Seinuose gėles padėjo prie vysk. Antanui Baranauskui skirto paminklo.

   Į susitikimą su poetais atėjo vietos lietuviai, Seinų „Žiburio“ mokyklos mokiniai ir mokytojai. Sveikindamas svečius, LR konsulato Seinuose vadovas pasidžiaugė, kad ir šįkart atvykę poetai savo kūryba dalijosi „Lietuviškoje menėje“, įkurtoje buvusiuose Seinų kunigų seminarijos rūmuose. Matyt, tai pamažu tampa gražia tradicija. Tose pačiose erdvėse, XIX-XX a. sandūroje mokėsi ir kūrė žymūs Lietuvos literatai, atgimstančios Lietuvos kūrėjai.

   Naujienlaiškio prenumerata