Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSULATAS SEINUOSE (LENKIJOS RESPUBLIKA)

Adresas: ul. Wileńska 9, 16-500 Sejny, POLAND

plačiau »

Tel. +4887 5173790
Faksas +4887 5162214
El. paštas

Poezijos pavasaris „Seinų katedros šešėlyje“.

Sukurta 2018.05.16 / Atnaujinta 2018.05.16 14:29
   Poezijos pavasaris „Seinų katedros šešėlyje“.
   Poezijos pavasaris „Seinų katedros šešėlyje“.
   Poezijos pavasaris „Seinų katedros šešėlyje“.

   Gegužės mėnuo Seinų krašte tradiciškai tapęs poezijos mėnesiu. Kaip įprasta, 2018-ųjų gegužės 16 dieną iš Lietuvos į Seinus atkeliavo „Poezijos pavasaris“. Šiais metais susitikimas su poetais surengtas buvusios Seinų kunigų seminarijos rūmuose nesenai atidarytoje Lietuviškoje menėje.

   Į susitikimą su Antanu A. Jonynu, Domantu Razausku ir Agne Žagrakalyte atvyko Seinų miesto lietuviai, „Žiburio“ mokyklos mokiniai ir mokytojai. Lietuviškos menės aplinka renginio dalyvius nukėlė į XIX-XX a. sandūrą, kai šiuose rūmuose mokėsi būsimi žymūs Lietuvos literatai ir valstybės kūrėjai. 

   Poetai skaitė eiles, pasakojo apie savo kūrybą ir Lietuvos kultūrinį gyvenimą. LR konsulato vadovas Vaclavas Stankevičius, sveikindamas renginio dalyvius pasidžiaugė, kad Lietuvai jubiliejiniais 2018-ais metais Poezijos pavasario dalyviai galėjo susirinkti Lietuviškoje menėje. Paragino, taip pat ateinančius Poezijos pavasarius rengti šioje Lietuvai svarbioje vietoje.

   Pradedami viešnagę Lenkijoje, svečiai kartu su LR konsulato Seinuose vadovu V. Stankevičiumi padėjo gėles ant Lietuvos karių kapų Berznyke, o Seinuose pagerbė lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko atminimą.

   Naujienlaiškio prenumerata