Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Punske lankėsi Lietuvos Teisingumo ministras

Sukurta 2019.02.26 / Atnaujinta 2019.02.26 14:34
   Punske lankėsi Lietuvos Teisingumo ministras
   Punske lankėsi Lietuvos Teisingumo ministras

   Lietuvos Respublikos Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus vadovaujama delegacija vasario 25 d. apsilankė Punske, kur susitiko su Lenkijos lietuvių nevyriausybinių organizacijų, švietimo, kultūros centrų bei Punsko savivaldybės atstovais.

   Susitikimo metu ministras pažymėjo, kad vykdamas į Varšuvą, kur suplanuoti susitikimai su Lenkijos Teisingumo ministerijos vadovybe, pasinaudojo gera proga susitikti su Lenkijos lietuviais ir sužinoti apie jų kasdienį gyvenimą bei problemas, kurias galėtų padėti išspręsti Lietuvos valstybė.

   Susitikimo su lietuviškų organizacijų vadovais metu daug dėmesio skirta Lietuvių švietimo ir kultūros centro Suvalkuose kūrimui. Ministras išreiškė pritarimą šiam sumanymui ir ragino neabejoti Lietuvos politine ir finansine parama. Taip pat pažymėjo, kad esant reikalui, Teisingumo ministerija galėtų padėti ir kitose srityse, pavyzdžiui Lietuvoje studijuojantiems šio krašto studentams atlikti praktikas ministerijoje ar jai pavaldžiose įstaigose, dalyvauti įvairiuose apmokymuose, parūpinti mokslinės literatūros.

   Susitikimo metu taip pat kalbėta apie Lietuvoje svarstomą dvigubos pilietybės klausimą bei rengiamą referendumą, dėl su ja susijusių pakeitimų šalies konstitucijoje. Ministras pažymėjo, kad puikiai supranta, jog Lietuvos etninėse žemėse gyvenantys lietuviai negali būti prilyginami emigrantams ir kad prie šio klausimo neišvengiamai, anksčiau ar vėliau bus sugrįžta.

   Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė bei kiti susitikimo dalyviai padėkojo ministrui už Lietuvos valstybės paramą Lenkijos lietuviams, kuri jaučiama įvairiose gyvenimo srityse.

   Naujienlaiškio prenumerata