Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Seinų „Žiburio“ gimnazijos 100 metų jubiliejus

Sukurta 2018.11.19 / Atnaujinta 2018.11.19 14:27
   Seinų „Žiburio“ gimnazijos 100 metų jubiliejus
   Seinų „Žiburio“ gimnazijos 100 metų jubiliejus
   Seinų „Žiburio“ gimnazijos 100 metų jubiliejus

   Lapkričio 17 d. Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykla paminėjo 100 metų „Žiburio“ gimnazijos įkūrimo jubiliejų.

   Istoriniuose šaltiniuose minima, kad pirmąją Seinų apskrityje lietuvišką pradinę mokyklą „Žiburio“ draugija įkūrė 1908 m. Pirmaisiais mokyklos mokytojais ir vadovais buvo T. Kryžianauskaitė ir S. Starkevičius. Augant mokinių skaičiui ir lietuviško švietimo poreikiui, 1918 m. „Žiburio“ draugija nusprendė šalia veikiančios pradinės mokyklos Seinuose įkurti berniukų, o vėliau ir mergaičių gimnazijas.

   Deja, dėl karo sumaišties, šios mokyklos veikė tik dvejus metus. Po ilgos pertraukos, 2005 m. Seinuose vėl pradėjo veikti lietuviška mokykla, kuriai simboliškai suteiktas istorinis „Žiburio“ vardas.

   Jubiliejaus paminėti mokyklos sporto salėje susirinko mokyklos bendruomenė, absolventai bei svečiai iš Lietuvos ir Lenkijos.

   Proginių kalbų metu linkėta tęsti 1918 metai pradėtą misiją ir gyvuoti dar kelis šimtus metų. „Žiburiečius“ sveikino Palenkės vaivadijos, Seinų apskrities, Seinų miesto, Lazdijų rajono, Suvalkų Švietimo skyriaus atstovai, kaimyninių Lenkijos ir Lietuvos mokyklų vadovai.

   Pasveikinti mokyklą su prasmingu jubiliejumi atvyko taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis bei Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

   Prieš prasidedant šventei LR Vyriausybės atstovai,  LR konsulato Seinuose vadovo Vaclavo Stankevičiaus lydimi pagerbė Lietuvos karių, palaidotų Berznyko kapinėse atminimą, gėlių puokštes padėjo prie lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko paminklo Seinuose bei jo palaidojimo vietos.  

   LR konsulate Seinuose įvyko taip pat susitikimas su Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininke Jolanta Malinauskaite – Vektoriene, kurio metu aptarta Lenkijos lietuvių švietimo padėtis bei tolesni veiksmai kuriant lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose.

   Naujienlaiškio prenumerata