Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Lituanistinio-ugdymo-forumas-2021-03-12-300x200-1 (1).jpg

Informuojame, kad  kovo 12 d., 14:30-19:00 val. Lietuvos laiku, vyks pirmą kartą organizuojamas nuotolinis Lituanistinio ugdymo forumas.

Forume bus kalbama apie lietuviškosios tapatybės išsaugojimą, dvikalbystės iššūkius ir lituanistinio ugdymo problemas. Renginyje kviečiami dalyvauti akademikai, diasporos tyrėjai, politikai, lituanistinio ugdymo praktikai, lietuviškų organizacijų užsienyje atstovai, tėvai, lietuviškose ar mišriose šeimose užsienyje auginantys vaikus.

Lietuviai Lenkijoje »
konsulatas-Seinuose.JPG

Lietuvos Respublikos konsulatas Seinuose skelbia atranką užimti raštvedžio (pakaitinio darbuotojo) pareigybę

Konsulinės naujienos »
DSC02970.JPG

Simboliška, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti renginiai Seinuose prasidėjo Šv. Mišiomis Seinų bažnyčioje. Čia greta 1826-1926 m. veikė Seinų kunigų seminarija, kuri tapo svarbiu lietuvybės puoselėjimo centru. Joje mokėsi daug iškilių Lietuvos valstybės kūrėjų – daktaras Vincas Kudirka, rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas, vyskupas Justinas Staugaitis, prelatas Mykolas Krupavičius ir kiti.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LT FCB v16 9.jpg
Mieli tautiečiai, Įkelta2021.02.16

Jus sveikina LR konsulato Seinuose vadovas, ambasadorius Remigijus Motuzas, lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas ir „Lietuvių namų“ Seinuose bei „Žiburio“ mokyklos meno kolektyvai.

Žr. Vasario 16-ai skirtą koncertą.  

LR Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sveikinimas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Filmas apie laisvės kovotoją J. Lukšą-Daumantą.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sausio13-3-1.JPG

Lietuvos Respublikos konsulatas Seinuose kartu su „Lietuvių namų“ Seinuose kolektyvu pagerbė Sausio 13 aukų atminimą. Prisidėdami prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ languose uždegė žvakutes. „Lietuvių namuose“ taip pat atidaryta šių įvykių trisdešimtmečiui paminėti skirta paroda.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2-22.jpg

Konsulato vadovas ambasadorius R. Motuzas Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarėse apsilankė tik šiais metais pradėjusiame veikti Suvalkų vaikų darželyje, Seinų ,,Žiburio“ mokyklos ir Punsko vaikų ikimokyklinėse įstaigose, taip pat Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjuje, Punsko Dariaus ir Girėno bei Vidugirių pagrindinėse mokyklose lietuvių mokomąja kalba. Tai visos šio krašto ugdymo įstaigos, kuriose ugdymas vyksta lietuvių kalba.

Lietuviai Lenkijoje »
P1400349.JPG

Gruodžio 16 d. konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdan Paszkowski. Susitikimo metu pasidžiaugta gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aptartos Palenkės vaivadijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių tolimesnio bendradarbiavimo  bei Suvalkų lietuvių švietimo ir kultūros centro plėtros perspektyvos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje »
1.JPG

Konsulato vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku ir Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininke Jolanta Malinauskaite-Vektoriene pagerbė 1949 m. gruodžio 15 d. Šlynakiemyje žuvusių Lietuvos partizanų Jurgio Krikščiūno-Rimvydo ir Vytauto Prabulio-Žaibo atminimą.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Czyzewski111.jpg

Konsulato vadovas, ambasadorius Remigijus Motuzas gruodžio 10 d. susitiko su ,,Menų, kultūrų, tautų paribių” centro  direktoriumi ir „Paribio“ fondo kūrėju ir prezidentu, kultūrologu Krzysztofu Czyżewskiu ir jo sutuoktine, veiklos bendražyge Małgorzata Sporek-Czyżewska.

Istorinė, kultūros diplomatija »
3-3.jpg

Lapkričio 26 d., pažymint vyskupo ir lietuvių poeto mirties metines, LR konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Lenkijos lietuvių draugijos pirmininku, Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktoriumi Algirdu Vaicekausku, Vysk. A. Baranausko fondo valdybos pirmininke Danute Valukonyte, Vysk. A. Baranausko fondo ,,Lietuvių namai“ Seinuose direktore Onute Nevuliene ir kitais lietuvių organizacijų atstovais uždegė simbolines trispalves žvakutes prie poeto ir vyskupo Antano Baranausko paminklo Seinuose.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
3-3.jpg

Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, LR konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Lenkijos lietuvių draugijos pirmininku, Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktoriumi Algirdu Vaicekausku ir ,,Aušros“ vyr. redaktore Irena Gasperavičiūte uždegė simbolines žvakutes ant 1919-1920 m. žuvusių ir Berznyko bei Seinų kapinėse palaidotų Lietuvos savanorių kapų.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
burmistras.jpg

Konsulato vadovas, ambasadorius Remigijus Motuzas spalio 10 d. pasveikino  Seinų apskrities vadovą Maciej Plesiewicz ir Seinų miesto burmistrą Arkadiusz Nowalski su Lenkijos nepriklausomybės diena.

Užsienio politika ir diplomatija »
3-3.jpg

Š. m. spalio 30 d., artėjant Vėlinėms, LR konsulato Seinuose vadovas, ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos pedagogais ir lietuvių bendruomenės atstovais padėjo vainikus bei uždegė žvakutes ant 1919-1920 m. žuvusių Lietuvos karių kapų Seinų ir Berznyko kapinėse. Taip pat pagerbtas Seinuose palaidoto lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko atminimas.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Punskas-2015-11-01-768x1024.jpg

Informuojame, kad izoliavimas nėra privalomas 2020 m. spalio 30 d. – lapkričio 2 d. Lenkijos Respublikos piliečiams bei teisėtai Lenkijos Respublikoje gyvenantiems asmenims, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką ir Lietuvos Respublikos piliečiams ir teisėtai Lietuvos Respublikoje gyvenantiems asmenims, vykstantiems į Lenkijos Respubliką lankyti artimųjų kapų.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Lenkijoje »
rinkimai-naujas.jpg

Rinkėjus, užsiregistravusius balsuoti paštu LR konsulate Seinuose, netrukus pasieks balsavimo dokumentai. Užpildę juos prašome ne vėliau kaip spalio 25 d. išsiųsti juos į LR konsulatą Seinuose. Dar galite pateikti prašymą įtraukti į balsuojančiųjų konsulate sąrašus užpildę paraišką www.rinkejopuslapis.lt.

Išankstinis balsavimas:

2020 m. spalio 22 d. nuo 10.00 iki 15.00 val. (vietos laiku);

2020 m. spalio 23 d. nuo 10.00 iki 15.00 val. (vietos laiku).

Balsavimas rinkimų dieną:

2020 m. spalio 25 d. nuo 9.00 iki 19.00 val. (vietos laiku).

Balsuoti prašome atvykti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu (LR pasu arba asmens tapatybės kortele).

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata