Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
LLD-Balstoge-valdyba.JPG

Š. m. balandžio 12 d. Balstogėje įvyko mieste gyvenančių lietuvių susitikimas, kurio metu atnaujinta Lenkijos lietuvių draugijos Balstogės skyriaus veikla.

1957 metais įkurta Lietuvių visuomeninė kultūros draugija, kuri vėliau, 1992 m. (besikeičiant santvarkai) pervadinta Lenkijos lietuvių draugija. Įvairiais draugijos veiklos laikotarpiais organizacijos skyriai veikė įvairiuose Lenkijos miestuose, tame tarpe ir Balstogėje. Pagal išlikusius šaltinius LLD skyrius Balstogėje įkurtas 1963 metais. Tačiau ilgainiui jo veikla nutrūko.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Jeigu Jūs gyvenate Lenkijos Respublikoje ar joje būsite 2019 m. gegužės 12 d. (Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumų dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimo surengimo dieną) ir 2019 m. gegužės 26 d. (rinkimų į Europos Parlamentą ir Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo (jei turės būti organizuojamas) dieną), prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos adresu https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija ir užsiregistruokite, pasirinkdami konsulatą Seinuose arba Ambasadą Lenkijos Respublikoje.

Konsulinės naujienos »
caution.jpg

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos »
rinkimai-foto.jpg
Dėl referendumų Įkelta2019.03.13

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Gegužės 12 d. taip pat vyks referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Konsulinės naujienos »
DSC02677.JPG

Iškilmingą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimą, Kovo 11-osios išvakarėse tradiciškai surengė Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus bendruomenė. LR konsulato Seinuose ir Punsko licėjaus vadovybės kvietimu kovo 10 d. į Punską atvyko LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, LR ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas ir daug kitų garbingų svečių. 

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC02652.JPG

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais jubiliejui š. m. kovo 7 d. LR konsulato Seinuose ir Trakų istorijos muziejaus pastangomis Lietuviškoje menėje Seinuose atidaryta šiems įvykiams atminti skirta paroda.

Parodoje pristatomos svarbiausios atgimstančios Lietuvos asmenybės (Kovo 11-osios akto signatarai,  Prezidentai) bei įvykiai („Baltijos kelias“, Sąjūdžio įkūrimas). Parodos lankytojai galės pamatyti aukščiausius valstybinius apdovanojimus, susipažinti su sporto pasiekimais, sužinoti, kaip litas tapo pagrindine atsiskaitymo Lietuvoje valiuta ir t.t.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
rinkimai.jpg

Š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninė registracija balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos »
ausrai2.JPG

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus vadovaujama delegacija vasario 25 d. apsilankė Punske, kur susitiko su Lenkijos lietuvių nevyriausybinių organizacijų, švietimo, kultūros centrų bei Punsko savivaldybės atstovais.

Susitikimo metu ministras pažymėjo, kad vykdamas į Varšuvą, kur suplanuoti susitikimai su Lenkijos Teisingumo ministerijos vadovybe, pasinaudojo gera proga susitikti su Lenkijos lietuviais ir sužinoti apie jų kasdienį gyvenimą bei problemas, kurias galėtų padėti išspręsti Lietuvos valstybė.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje »

Jau veikia elektroninė užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija į šių metų gegužės 12 dieną vyksiančius Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus ir gegužės 26 dieną vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą. Tuo atveju, jeigu privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo bus vykdomas kartu su 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimais, tuomet rinkėjai užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomajame referendume.

Konsulinės naujienos »
DSC02622.JPG

LR konsulato Seinuose iniciatyva š. m. vasario 17 d. Suvalkų miesto kultūros rūmuose atidaryta paroda, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui paminėti.

Renginyje dalyvavo Suvalkų miesto prezidento pavaduotoja E. Sidorek, Kultūros rūmų direktorė A. Andrulewicz, Suvalkuose gyvenantys lietuviai bei Lietuvos istorija besidomintys lenkai.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.JPG

LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Suvalkuose, kur susitiko su šio miesto prezidentu Czesław Renkiewicz bei vietos lietuvių bendruomene ir aptarė aktualius klausimus.

Dvišalio susitikimo metu su C. Renkiewicz S. Skvernelis dar kartą išreiškė prašymą ir paramą vietos bendruomenės iniciatyvai įsteigti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose. Akcentavo poreikį turėti ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę Suvalkų mieste. Pabrėžė, kad šį projektą ypatingai svarbu įgyvendinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMAG0973.jpg
Kalėdinis vakaras Seinuose Įkelta2018.12.21

LR konsulato Seinuose ir Seinų parapijos iniciatyva š. m. gruodžio 20 d. buvusios Seinų kunigų seminarijos rūmuose įvyko Kalėdinis susitikimas.

Renginyje dalyvavo Trakų istorijos muziejaus direktorius V. Poviliūnas, Seinų apskrities savivaldybių vadovai, lietuvių ir lenkų nevyriausybinių organizacijų pirmininkai, lietuviai ir lenkai dvasiškiai, kultūros ir švietimo įstaigų direktoriai.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg
Kalėdinis vakaras Suvalkuose Įkelta2018.12.11

Gruodžio 9 d. LR konsulatas Seinuose bei Lenkijos lietuvių bendruomenė Suvalkų Loft viešbučio konferencijų salėje surengė Kalėdinį susitikimą. Meninę programą parengė Suvalkų mieste veikiantys lietuviški kolektyvai bei lietuvių kalbos pamokas Suvalkuose lankantys moksleiviai.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC02525.JPG

Lapkričio 17 d. Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykla paminėjo 100 metų „Žiburio“ gimnazijos įkūrimo jubiliejų.

Istoriniuose šaltiniuose minima, kad pirmąją Seinų apskrityje lietuvišką pradinę mokyklą „Žiburio“ draugija įkūrė 1908 m. Pirmaisiais mokyklos mokytojais ir vadovais buvo T. Kryžianauskaitė ir S. Starkevičius. Augant mokinių skaičiui ir lietuviško švietimo poreikiui, 1918 m. „Žiburio“ draugija nusprendė šalia veikiančios pradinės mokyklos Seinuose įkurti berniukų, o vėliau ir mergaičių gimnazijas.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC02488.JPG

LR konsulato Seinuose vadovas Vaclavas Stankevičius lapkričio 11 d. Seinuose dalyvavo iškilmingame Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjime.

Lenkijos Nepriklausomybės dienos minėjimas Seinuose prasidėjo šv. Mišiomis Seinų bazilikoje. Vėliau iškilmių dalyviai padėjo gėlių prie „Seinų sukilimui“ skirto paminklo, uždegė žvakutes prie Prezidentinio lėktuvo katastrofai Smolenske atminti skirto paminklo bei Antrojo pasaulinio karo metu vokiečių įvykdytos dešimties lenkų egzekucijos vietos.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata