Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2022_11_28_III-18.jpeg

Lapkričio 28 dieną septynių Europos šalių užsienio reikalų ministrai su oficialiu vizitu lankosi Kyjive, Ukrainoje. Tai pirmasis tokią didelę grupę šalių vienijantis oficialus vizitas į Ukrainą, liudijantis vieningą požiūrį į Europos saugumą ir Ukrainos svarbą jame.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje, skirtoje blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Irane aptarti, ypač dėl grubiai pažeidžiamų moterų ir vaikų teisių.

Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Lapkričio 14 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, situaciją Vakarų Balkanuose ir Afrikos Didžiųjų ežerų regione. Ministrai taip pat aptars aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Irane ir Libane, Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP27) ir ES – Lotynų Amerikos ir Karibų užsienio reikalų ministrų susitikimo Buenos Airėse rezultatus.  

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
image0.jpeg

Spalio 28 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo Rygoje, Latvijoje,  vykusioje 28-ojoje Baltijos Tarybos sesijoje.  

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
2.jpg

Spalio 27 dieną Buenos Airėse, Argentinoje, surengtame Europos Sąjungos (ES) valstybių narių susitikime su Lotynų Amerikos ir Karibų šalių bendrija Lietuvos atstovas atkreipė dėmesį į Rusijos agresijos prieš Ukrainą keliamą pavojų ir poveikį pasauliui.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_6718.jpg

Spalio 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje įvyko Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės junglumo seminaras, sukvietęs Rytų partnerystės politikos formuotojus ir ekspertus iš Europos Sąjungos institucijų, ES valstybių narių ir penkių Rytų partnerystės valstybių – Armėnijos, Azerbaidžano, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos, o taip pat – Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo, diplomatinio korpuso bei verslo atstovus.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
1.jpg


Spalio 17 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje ministrai diskutavo apie  Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir būdus padėti karo siaubiamai šaliai, o taip pat apie ES santykius su Kinija.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
WhatsApp Image 2022-10-12 at 13.37.26(3).jpeg

Spalio 12 dieną Taline, Estijoje, įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Japonijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs, Estijos užsienio reikalų ministerijos sekretorė politiniams klausimams Kyllike Sillaste-Elling ir Japonijos parlamentinė užsienio reikalų viceministrė Yuumi Yoshikawa.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
ŽTT - last day.jpeg

 

Spalio 7 dieną baigėsi keturias savaites Ženevoje vykusi Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT), kurios narė yra Lietuva, 51-oji sesija. Sesijos metu apsvarstyti aktualiausi žmogaus teisių teminiai klausimai ir sudėtingos žmogaus teisių padėtys atskirose valstybėse. Iš viso priimtos 39 rezoliucijos, įskaitant ir pirmą kartą priimtą rezoliuciją dėl žmogaus teisių padėties Rusijoje, kuri buvo prioritetinė Lietuvai šioje sesijoje. Tačiau Taryba atmetė autorių grupės, kurioje buvo Lietuva, teiktą sprendimą dialogo surengimo apie žmogaus teisių padėtį Sindziange, Kinijoje.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
B9 2.jpg

Rugsėjo 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo „Bukarešto devintuko“ (B9) užsienio reikalų ministrų susitikime, surengtame Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), paraštėse.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
G. Landsbergis.jpg

Rugsėjo 14 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis apsilankė Moldovoje, Kišiniove, kur susitiko su Moldovos Respublikos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicu Popescu. Susitikimo metu G. Landsbergis užtikrino tvirtą paramą Moldovos suverenitetui ir teritoriniam integralumui bei pabrėžė, kad Lietuva lieka pasirengusi tęsti humanitarinę paramą pabėgėlių priėmimui Moldovoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
NB8 Family photo.jpg

Pasibaigus vakar, rugsėjo 6 dieną, Kaune prasidėjusio Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministrų susitikimui, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad  esami iššūkiai tiek Šiaurės ir Baltijos regiono kaimynystėje, tiek pasaulyje reikalauja sutelkto atsako, kuris įmanomas tik išlaikant vienybę ir koordinuojantis pozicijas bei veiksmus tiek regiono, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Rugsėjo 6-7 dienomis Kaune vyks Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu ministrai aptars regioninio saugumo stiprinimo,  Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą bei paramos šiai šaliai klausimus, diskutuos apie energetinį saugumą regione bei globalių ekonominių iššūkių poveikį šio regiono šalims, aptars glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas su Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono demokratinėmis šalimis, pasirengimą artėjančiai Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai bei kitus regionui aktualius klausimus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
4 @ Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos_Robertas Dačkus.JPG

Rugpjūčio 26 dieną, vizito į Islandiją metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos, Estijos ir Islandijos kolegomis pasirašė 31-osioms diplomatinių santykių su Islandija atkūrimo metinėms skirtą deklaraciją. Deklaracijoje ministrai darkart griežtai pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir įsipareigojo visokeriopai remti šią visos Europos bendras vertybes ginančią šalį. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
Japonija1.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjo su Japonijos užsienio reikalų ministru Yoshimasa Hayashi. Pokalbio metu ministrai aptarė Lietuvos ir Japonijos strateginio dialogo ir partnerystės siekį, atsižvelgiant į sudėtingą saugumo situaciją Europoje bei Azijoje, kylančius naujus geopolitinius iššūkius Rytų Azijos regione.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
Daugiau naujienų