Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos narystės ES 20-mečio minėjime Briuselyje – aukštų pareigūnų diskusija

Sukurta 2024.05.22 / Atnaujinta 2024.05.22 13:36
   Lietuvos narystės ES 20-mečio minėjime Briuselyje – aukštų pareigūnų diskusija
   Lietuvos narystės ES 20-mečio minėjime Briuselyje – aukštų pareigūnų diskusija

   Gegužės 21 dieną Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES) buvo paminėtas Lietuvos narystės ES 20-metis. Renginio metu gausiam būriui užsienio šalių diplomatų ir ES institucijų pareigūnų buvo rodomas specialiai šiai sukakčiai sukurtas filmas „Sugrįžimas, kuris mus pakeitė“, kuriame apžvelgiama Lietuvos kelionė į ES ir įsitvirtinimas joje.

   Pagrindiniu šio renginio akcentu tapo po filmo vykusi diskusija, kurioje dalyvavo Vokietijos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Michael Clauss, Prancūzijos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Philippe Léglise-Costa, Europos Komisijos generalinė sekretorė Ilze Johansone, Europos išorės veiksmų tarnybos generalinis sekretorius Stefano Sannino, diskusiją moderavo ambasadorius Arnoldas Pranckevičius.

   Ši diskusija tapo puikia proga įvertinti plėtros politikos sėkmę ir iššūkius, kaip ji pakeitė valstybes nares ir pačią ES, taip pat pažvelgti į ateitį artėjant Europos Parlamento rinkimams ir pasirengti kitai plėtrai bei su ja susijusiems politikos pokyčiams.

   „Pastarieji 20 metų buvimo kartu vienoje bendrijoje atnešė daugiau gerovės ir ekonominio augimo, daugiau galimybių mūsų piliečiams, daugiau laisvės ir saugumo, daugiau draugų ir bendražygių, ir daugiau atsakomybės, ne tik už save, bet ir už kitus. Mūsų misija buvo ir yra padėti Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo ir kitų šalių žmonėms pasiekti tą patį taikos ir gerovės tikslą, kuriuo mes džiaugiamės būdami pilnateisiais ES nariais“, –  pristatydamas diskusiją kalbėjo A. Pranckevičius.

   Tai jau antrasis Lietuvos narystės ES 20-mečio minėjimas Briuselyje. Gegužės 13 dienos minėjime su lietuviais, dirbančiais ES institucijose, taip pat vyko šio filmo peržiūra, o vėliau – diskusija su ambasadoriais Ryčiu Martikoniu, Raimundu Karobliu, Jovita Neliupšiene ir Arnoldu Pranckevičiumi, moderuojant LRT žurnalistei Briuselyje Justinai Ilkevičiūtei.