Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Konkursas.jpg

Lapkričio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje apdovanoti magistro darbų konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ nugalėtojai.

Ministerijos naujienos »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Pakistane teikti. Lėšos bus pervedamos Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
Norvegijaa (8).jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio ministras Gabrielius Landsbergis ir Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt lankėsi Bardufosse, kur susitiko su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankė norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
20221125_130955.jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė Briuselyje, Belgijoje, dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje prekybos klausimais, kuriame buvo aptarta Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reforma, ES ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybos santykiai, ES parama Ukrainai prekybos priemonėmis ir ES laisvosios prekybos susitarimų darbotvarkė.

Ministerijos naujienos »
316854566_1776026699464202_5859420574633266756_n.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankėsi Ukrainoje. Kyjive viceministrė kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos, susitiko su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska ir kalbėjosi apie artimiausius planus, išgyventi žiemą, bei tolimesnę, neišvengiamai europinę, Ukrainos ateitį.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Jovita Neliupšienė Ukrainoje.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankosi Ukrainoje. Viceministrė atvyko į Kyjivą kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos išreikšti solidarumo su Ukraina ir jos žmonėmis, nuo 2014 metų narsiai kovojančiais prieš Rusijos agresiją.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122urm25361.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Moldovos gynybos ministru Anatolie Nosatîi. Susitikimo metu buvo aptarta solidari parama Ukrainai, kovojančiai su Rusijos karine agresija, ir šios agresijos keliami iššūkiai viso regiono saugumui bei būdai, kaip kovoti su Rusijos vykdomomis hibridinio karo atakomis, kurias patiria ir Moldova.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122urm25352.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvos generaliniu garbės konsulu, žinomu Japonijos verslo bendruomenės atstovu, įmonės „Fukuyama transporting“ vadovu Shigehiro Komaru, su kuriuo aptarė galimybes gilinti Lietuvos ir Japonijos ryšius ekonomikos, kultūros, turizmo ir kitose srityse.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
1.jpg

Lapkričio 21 dieną Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko Lietuvos užsienio politikos dokumentų I tomo (1917-1920 metai) pristatymas. Renginyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, leidinio sudarytojai profesoriai  Zenonas Butkus, Alfonsas Eidintas ir dr. Kęstutis Kilinskas, taip pat knygą išleidusio Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro  Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė.

Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Svedija6.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiks su Vilniuje viešėsiančiu naujuoju Švedijos užsienio reikalų ministru Tobias Billström. Abejų šalių ministrai aptars regiono saugumo aktualijas, paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai klausimus, artėjantį Švedijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
BRT2.jpg

Parama Ukrainai, energijos kainos, Europos gynybos pajėgumai Rusijos agresijos metu, santykiai su Jungtine Karalyste – šiuos ir kitus aktualius klausimus aptarė užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lapkričio 18 dieną Briuselyje vykusio Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdžio metu.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
DAC-Lithuania-0001.JPG

Lapkričio 16 dieną vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komiteto (PVK) posėdyje buvo pritarta Lietuvos narystei komitete. Lietuva tapo 31-ąja svarbaus tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo forumo nare.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_3258.jpg

Lapkričio 15-17 dienomis Užsienio reikalų ministerijoje vyksta Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienio valstybėse dirbančių konsulinių pareigūnų mokymai.

Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »
FhJhBoCXgAAH-Va.jpg

Lapkričio 9-11 dienomis vykusio dvišalio vizito į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) metu užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su JAV Valstybės departamento pareigūnais, analitinių centrų, nevyriausybinių organizacijų, verslo bei spaudos atstovais. Susitikimų metu buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tiek dvišaliu pagrindu, tiek regioniniais bei globaliais klausimais.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
signal-2022-11-11-174048_002.jpeg

Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu ministrai aptarė stiprėjančius  Lietuvos ir Vokietijos ekonominius santykius, saugumo situaciją regione bei pristatė Lietuvos pasirengimą priimti Vokietijos brigadą Lietuvoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų