*alt_site_homepage_image*
lt
pl

Naujienos

RSS

Lenkijos-Lietuvos akademija Seinuose

Balandžio 24 d. konsulato Seinuose vadovė Vida Montvydaitė susitiko su projekto „Lenkijos – Lietuvos akademija“ dalyviais. Ši lietuvių ir lenkų studentų mainų projektą nuo 2009 m. rengia Tarptautinių santykių ir politinių mokslų instituto studentų ir alumnų organizacija "RePublica".

Projekto tikslas yra skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Lenkijos jaunimo bei gilintis į kultūrinius, istorinius, ekonominius ir socialinius klausimus, liečiančius abejas valstybes.

Šiais metais pagrindinis dėmesys skiriamas Lenkijos ir Lietuvos energetiniams ir saugumo projektams, liustracijos procesams bei paribio regiono problematikai. Balandžio 24-25 dienomis projekto dalyviai iš Vilniaus persikėlė į Seinų ir Punsko kraštą, kur susipažins su pasienio regiono materialiuoju paveldu bei atminties vietomis.

Konsulate projekto dalyviai diskutavo apie „Paribių regiono ir vietinių bendruomenių svarbą: iššūkius ir sprendimus“. Vėliau numatyti susitikimai su Punsko Kovo 11-osios licėjaus mokiniais, apsilankymas Centre „Pogranicze“.