*alt_site_homepage_image*
lt
pl

Naujienos

RSS

Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininko Bronislav Komorovski sveikinimas Vasario 16-os proga.

 

-vertimas iš lenkų kalbos-

Ponui

Liudvikui Milašiui

Lietuvos Respublikos

Konsului Seinuose

 

Gerbiamas Konsule,

šiems laikams budinga tai, kad jaunajai kartai trūksta istorinės atminties ir todėl ji su savo krašto istorija susipažįsta tik dalinai. Iškilmingas svarbių metinių paminėjimas – tai istorinės atminties susigražinimas – atminties apie buvusius įvykius ir žmones. Istorijos žinojimas stiprina bendruomeniškumą, pasididžiavimą, jungia kartas.

Esu tikras, kad čia Seinuose – kur susitinka įvairios tautos ir kultūros, šios 91 Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės turi ypatingai šventišką išraišką. Tai įrodymas, kad istorinė atmintis egzistuoja, bet taip pat, kad čia vyksta lietuvių ir lenkų bendruomenių bendradarbiavimas. Tikiu, kad jaunimui šios iškilmės taps neįkainuojama istorijos pamoka bei paskatins pažinti turtingą istorinį paveldą.

Kadangi negalėjau atvykti į šias iškilmes tai leiskite, kad šiuo laišku padėkosiu visiems tiems, kurie prisidėjote prie šių svarbių iškilmių rengimo.

Pagarbiai,

 

Bronisław Komorowski 

Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininkas