*alt_site_homepage_image*
lt
pl

Naujienos

RSS

LR Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius lankėsi Lenkijos lietuviškose mokyklose.

Rusėjo 27 d. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius lankėsi Punske ir Seinuose, kur susitiko su lietuviškų mokyklų bendruomenėmis, domėjosi šių mokyklų padėtimi bei finansavimu.

 „Kiekviena valstybė turi būti suinteresuota, kad tautinių mažumų švietimo sąlygos būtų kuo geriausios. Tikiuosi, suprasime, jog šiuo klausimu negalima krautis politinio kapitalo, o reikia dirbti, kad tautinės mažumos galėtų puoselėti savo tapatybę, kultūrą, švietimą“, - pabrėžė G. Steponavičius. Ministras patikino, kad Lietuvos institucijos ir toliau teiks pagalbą lietuviškoms mokykloms Lenkijoje.

G. Steponavičius susitiko su Lietuvos Respublikos konsulu Liudviku Milašiumi, Seinų apskrities vadovu Ryszard Grzybowski, Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku, Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininke Irena Gasperavičiūte, Lenkijos lietuvių draugijos pirmininku Algirdu Vaicekausku, „Žiburio“ gimnazijos steigėjais vysk. Antano Baranausko fondo vadovais Petru Maksimavičiumi, kitais Lenkijos lietuvių bendruomenės ir švietimo atstovais.

Seinų apskrities vadovas R. Grzybowski papasakojo, kaip tvarkomi Lenkijos lietuviškų mokyklų ugdymo ir finansavimo reikalai. Lietuviškų mokyklų vadovai kėlė klausimą dėl mažų mokyklų klasių komplektavimo, finansavimo ir jų išlikimo, taip pat aprūpinimo lietuviškais vadovėliais.

„Vertiname ir džiaugiamės ne tik Lenkijos Vyriausybės, bet ir vietos valdžios pastangomis išlaikyti lietuviškas mokyklas. Pastaruoju metu itin aštriai aptariami tautinių mažumų švietimo klausimai abiejose valstybėse – natūralu, kad norime palyginti padėtį abiejose šalyse“, - sakė G. Steponavičius.

Ministras pasidžiaugė, kad konstruktyviai dirba Lietuvos ir Lenkijos premjerų sudaryta ekspertų grupė tautinių mažumų švietimo klausimais.

G. Steponavičius taip pat susitiko su Navinykų, Pristavonių ir Vidugirių mokyklų bendruomenėmis, lankėsi Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinėje mokykloje ir gimnazijoje bei Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjuje, susitiko su šių mokyklų bendruomenėmis bei lietuvių organizacijų, švietimo įstaigų vadovais.