*alt_site_homepage_image*
lt
pl

Naujienos

RSS

Seinų „Šaltinio“ spaustuvės įkūrimo jubiliejinis minėjimas

Lapkričio 4 d. LR konsulato Seinuose iniciatyva Seinų vyskupų rūmuose surengtas „Šaltinio” spaustuvės įkūrimo 1906 metais jubiliejinis minėjimas. Renginio metu galima buvo apžiūrėti šiam jubiliejui skirtą parodą. Vyskupų rūmuose eksponuoti Seinuose išleisti leidiniai bei nuotraukos. Pranešimus skaitė Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Rimantas Miknys ir hab. dr. Balstogės universiteto prof. Krzysztof Buchowski.

Šaltinio” įkūrimo 110 metinių minėjime dalyvavo Seinų apskrities ir miesto vadovai, Seinų valsčiaus viršaitis, dvasiškiai, lietuviškų ir lenkiškų mokyklų mokiniai, Punsko ir Seinų švietimo bei kultūros įstaigų vadovai.

Minėjimą organizavo: Lietuvos Respublikos konsulatas Seinuose, Vyskupo Antano Baranausko fondas “Lietuvių namai” Seinuose, Seinų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo parapija bei Seinų krašto muziejus.

„Šaltinio“ spaustuvė veikė 1906-1915 m. ir padėjo plėsti lietuvių tautinę kultūrą, prisidėjo prie tautos konsolidavimo, tautinio sąmoningumo kėlimo, užtikrino vedantį krikščionių demokratų vaidmenį lietuvių tautiniame judėjime. Visame šiame darbe Seinams teko labai svarbaus centro vaidmuo.