*alt_site_homepage_image*
lt
pl

Naujienos

RSS

SEINUOSE IR PUNSKE LANKĖSI LIETUVOS DIPLOMATIJOS VADOVAS AUDRONIUS AŽUBALIS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis kovo 14 dieną lankėsi Seinuose ir Punske, kur susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomenės atstovais bei dalyvavo iškilmingame Kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės atstatymo 20-čio minėjime. Ministras pradedamas vizitą Seinų-Punsko krašte aplankė Berznyko kapines, kur pagerbė Lietuvos ir Lenkijos karių žuvusiųjų tarpusavio kovose 1920 m. atminimą. Seinuose ministras pagerbė lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko atminimą, padėjo gėlių prie jo paminklo, trumpam apsilankė lietuviškoje “Žiburio” mokykloje, Lietuvos konsulate bei “Lietuvių namuose”, domėjosi lietuviškojo istorijos ir kultūros paveldo įamžinimo problemomis Seinuose. Pakeliui į Punską, ministras padėjo gėlių prie kovo 11-osios paminklinio akmens Kampuočiuose. Punske Ministras dalyvavo šv. Mišiose skirtose Lietuvos nepriklausomybės atstatymui atminti, pagerbė dėl Lietuvos nepriklausomybės žuvusius 1944-1950 metais Seinijoje lietuvius. Punsko lietuvių kultūros namuose, kur įvyko iškilmingas minėjimas, ministras A.Ažubalis pasveikino susirinkusiuosius bei už nuopelnus Lietuvos valstybei lietuvių bendruomenės vadovams, aktyviems saviveiklininkams, švietimo ir kultūros įstaigų atstovams įteikė Lietuvos nepriklausomybės 20-čiui atminti skirtus garbės ženklus. Po iškilmingo minėjimo ministras aplankė Punsko licėjų, su Seinų apskrities viršininku Ryszard Grzybowski ir pavaduotoju Romualdu Vitkausku aptarė mokyklos priestato statybos problemas. Seinų ir Punsko vadovai užtikrino, jog iki naujųjų  mokslo metų pradžios priestato statyba bus užbaigta ir Punsko licėjuje mokymosi sąlygos žymiai pagerės. Ministrą lydėjo Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas, URM Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius, ministro kabineto narys Mykolas Juozapavičius, konsulas Seinuose Liudvikas Milašius.                  

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis kovo 14 dieną lankėsi Seinuose ir Punske, kur susitiko su Lenkijos lietuvių bendruomenės atstovais bei dalyvavo iškilmingame Kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės atstatymo 20-čio minėjime.

Ministras pradedamas vizitą Seinų-Punsko krašte aplankė Berznyko kapines, kur pagerbė Lietuvos ir Lenkijos karių žuvusiųjų tarpusavio kovose 1920 m. atminimą. Seinuose ministras pagerbė lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko atminimą, padėjo gėlių prie jo paminklo, trumpam apsilankė lietuviškoje “Žiburio” mokykloje, Lietuvos konsulate bei “Lietuvių namuose”, domėjosi lietuviškojo istorijos ir kultūros paveldo įamžinimo problemomis Seinuose.

Pakeliui į Punską, ministras padėjo gėlių prie kovo 11-osios paminklinio akmens Kampuočiuose. Punske Ministras dalyvavo šv. Mišiose skirtose Lietuvos nepriklausomybės atstatymui atminti, pagerbė dėl Lietuvos nepriklausomybės žuvusius 1944-1950 metais Seinijoje lietuvius.

Punsko lietuvių kultūros namuose, kur įvyko iškilmingas minėjimas, ministras A.Ažubalis pasveikino susirinkusiuosius bei už nuopelnus Lietuvos valstybei lietuvių bendruomenės vadovams, aktyviems saviveiklininkams, švietimo ir kultūros įstaigų atstovams įteikė Lietuvos nepriklausomybės 20-čiui atminti skirtus garbės ženklus.

Po iškilmingo minėjimo ministras aplankė Punsko licėjų, su Seinų apskrities viršininku Ryszard Grzybowski ir pavaduotoju Romualdu Vitkausku aptarė mokyklos priestato statybos problemas. Seinų ir Punsko vadovai užtikrino, jog iki naujųjų  mokslo metų pradžios priestato statyba bus užbaigta ir Punsko licėjuje mokymosi sąlygos žymiai pagerės.

Ministrą lydėjo Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas, URM Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius, ministro kabineto narys Mykolas Juozapavičius, konsulas Seinuose Liudvikas Milašius.