Seinuose iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.
Seinuose vasario 16 d. iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Seinų bazilikoje bei gėlių padėjimu ant Lietuvos karių kapų Seinų ir Berznyko kapinėse. Meninė šventės dalis surengta „Lietuvių namuose“. Sveikindama iškilmių dalyvius Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė pabrėžė, kad Lenkijos lietuvių bendruomenė, nepaisydama daugybės kliūčių, su kuriomis jai tenka susidurti, sugebėjo išsaugoti tvirtus tautinės tapatybės pagrindus ir yra pavyzdys kitoms lietuvių bendruomenėms. Seinų lietuvių pasveikinti atvykęs vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas perskaitė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą ir pabrėžė sėkmingą bendradarbiavimą su Seinų lietuviais. Pasak jo, tik didelio užsispyrimo ir tikėjimo dėka bendromis jėgomis Seinuose pavyko pastatyti „Lietuvių namus“, vyskupo Antano Baranausko paminklą bei „Žiburio“ mokyklą. Šventės dalyviai taip pat klausėsi Juditos Vaičiūnaitės muzikinės-poetinės kompozicijos „Dialogai su Emilija“, kurią parengė aktoriai Viktorija Kuodytė ir Saulius Balandis, o jiems akomponavo muzikantai Eglė Kasteckaiė, Darius Dikšaitis ir Dainius Peseckas.
Seinuose vasario 16 d. iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Seinų bazilikoje bei gėlių padėjimu ant Lietuvos karių kapų Seinų ir Berznyko kapinėse. Meninė šventės dalis surengta „Lietuvių namuose“.
Sveikindama iškilmių dalyvius Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė pabrėžė, kad Lenkijos lietuvių bendruomenė, nepaisydama daugybės kliūčių, su kuriomis jai tenka susidurti, sugebėjo išsaugoti tvirtus tautinės tapatybės pagrindus ir yra pavyzdys kitoms lietuvių bendruomenėms.
Seinų lietuvių pasveikinti atvykęs vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas perskaitė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą ir pabrėžė sėkmingą bendradarbiavimą su Seinų lietuviais. Pasak jo, tik didelio užsispyrimo ir tikėjimo dėka bendromis jėgomis Seinuose pavyko pastatyti „Lietuvių namus“, vyskupo Antano Baranausko paminklą bei „Žiburio“ mokyklą.
Šventės dalyviai taip pat klausėsi Juditos Vaičiūnaitės muzikinės-poetinės kompozicijos „Dialogai su Emilija“, kurią parengė aktoriai Viktorija Kuodytė ir Saulius Balandis, o jiems akomponavo muzikantai Eglė Kasteckaiė, Darius Dikšaitis ir Dainius Peseckas.






