*alt_site_homepage_image*
pl
lt

Aktualności

RSS

Nagrodzono uczestników konkursu.

W Sejnach 18 października konsul Republiki Litewskiej w Sejnach L. Milašius wręczyły dyplomy oraz nagrody uczestnikom konkursu o nazwie “Poznajmy się”. Celem ogłoszonego na początku roku konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy o Litwie oraz poszukiwania sposobów do lepszej współpracy z ościennymi szkołami. W tym celu we wszystkich polskich szkołach w Sejnach odbyły się spotkania z konsulem, w trakcie których konsul opowiadał uczniom o współczesnej Litwie, zachęcał do pogłębiania wiedzy na temat sąsiedniego kraju i zaproponował uczestnictwo w konkursie. Następnie uczniowie przygotowali prace na temat Litwy. Młodsi uczniowie – plakaty, starsi – referaty, w których zawarli swoje wrażenia z wycieczek, spędzonych w Litwie wakacji itp. Punktem kulminacyjnym projektu było ogłoszenie przez specjalnie powołaną komisję zwycięzców konkursu oraz wspólna zabawa w której uczestniczyło około 180 uczniów sejneńskich szkół oraz goście z litewskich szkół w Veisiejai oraz Kučiūnai (rejon Lazdijai). W trakcie wspólnej zabawy i dyskoteki odbywały się konkursy na temat wiedzy o Litwie i Polsce. W opinii konsula Litwy w Sejnach, zarówno uczniowie szkół polskich, jak i litewskich w trakcie konkursów wykazali się ogromną wiedzą o obu krajach. Na zakończenie spotkania jednomyślnie postanowiono, że tego rodzaju spotkania powinny być cykliczne. Gośćmi honorowymi spotkania byli: kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Oświaty rejonu Lazdijai J. Gudžiauskas, Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. mniejszości narodowych J. Tefelski, wicestarosta sejneński R. Witkowski oraz Burmistrz Miasta Sejny J. S. Kap.    

W Sejnach 18 października konsul Republiki Litewskiej w Sejnach L. Milašius wręczyły dyplomy oraz nagrody uczestnikom konkursu o nazwie “Poznajmy się”. Celem ogłoszonego na początku roku konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy o Litwie oraz poszukiwania sposobów do lepszej współpracy z ościennymi szkołami.

W tym celu we wszystkich polskich szkołach w Sejnach odbyły się spotkania z konsulem, w trakcie których konsul opowiadał uczniom o współczesnej Litwie, zachęcał do pogłębiania wiedzy na temat sąsiedniego kraju i zaproponował uczestnictwo w konkursie.

Następnie uczniowie przygotowali prace na temat Litwy. Młodsi uczniowie – plakaty, starsi – referaty, w których zawarli swoje wrażenia z wycieczek, spędzonych w Litwie wakacji itp.

Punktem kulminacyjnym projektu było ogłoszenie przez specjalnie powołaną komisję zwycięzców konkursu oraz wspólna zabawa w której uczestniczyło około 180 uczniów sejneńskich szkół oraz goście z litewskich szkół w Veisiejai oraz Kučiūnai (rejon Lazdijai).

W trakcie wspólnej zabawy i dyskoteki odbywały się konkursy na temat wiedzy o Litwie i Polsce. W opinii konsula Litwy w Sejnach, zarówno uczniowie szkół polskich, jak i litewskich w trakcie konkursów wykazali się ogromną wiedzą o obu krajach.

Na zakończenie spotkania jednomyślnie postanowiono, że tego rodzaju spotkania powinny być cykliczne.

Gośćmi honorowymi spotkania byli: kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Oświaty rejonu Lazdijai J. Gudžiauskas, Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. mniejszości narodowych J. Tefelski, wicestarosta sejneński R. Witkowski oraz Burmistrz Miasta Sejny J. S. Kap.