Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptarti lietuviškos mokyklos kūrimo Suvalkuose klausimai

Sukurta 2022.12.09 / Atnaujinta 2022.12.09 13:33
   Aptarti lietuviškos mokyklos kūrimo Suvalkuose klausimai
   Aptarti lietuviškos mokyklos kūrimo Suvalkuose klausimai

   LR konsulato Seinuose vadovas Genadijus Mackelis š. m. gruodžio 8 d. Suvalkuose susitiko su miesto prezidentu Czesław Renkiewicz bei savivaldybės Architektūros skyriaus vadove Małgorzata Włoskowska.

   Konsulato vadovas pasidžiaugė svarbių Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančių projektų įgyvendinimu. Atkurtas traukinių maršrutas, kuris sujungs Krokuvą, Varšuva su Kaunu ir Vilniumi, traukinių judėjimas numatytas pradėti nuo š.m. gruodžio 11 d.,  o iki naujųjų metų (nuo gruodžio 16 d.) Lenkijos pusėje turėtų būti pradėtas naudoti modernus Via Baltikos ruožas nuo Suvalkų miesto iki Lietuvos sienos (Budzisko-Kalvarijos punkto).

   Susitikimo metu, buvo detaliai aptarti, lietuviškos mokyklos Suvalkuose kūrimo reikalai. G. Mackelis informavo, kad lietuvių bendruomenė ir toliau siekia Suvalkuose įsteigti lietuvišką mokyklą bei norėtų, kad jį savo veiklą pradėtų ateinančių metų rugsėjo 1 dieną. Šiuo metu svarstoma Suvalkuose pirkti pastatą, kuriame įsikurtu vaikų darželis, mokykla bei galėtų būti organizuojamas lietuvių kultūrinis gyvenimas, tačiau pastatą reikės pritaikyti šioms reikmėms. Paprašė paramos sprendžiant visus administracinius, architektūrinius klausimus.

   Cz. Renkiewicz pažymėjo, kad jam lietuvių ketinimai įsteigti lietuvišką mokyklą mieste gerai žinomi, o šis procesas užsitęsė. Pažadėjo, kad Suvalkų miesto Architektūros skyrius konsultuos ir esant reikalui padės išspręsti visus su šiuo projektu susijusius klausimus.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha