Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paminėtas Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus 65-metis

Sukurta 2021.10.18 / Atnaujinta 2021.10.18 13:47
   Paminėtas Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus 65-metis
   Paminėtas Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus 65-metis
   Paminėtas Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus 65-metis
   Paminėtas Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus 65-metis
   Paminėtas Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus 65-metis

   Spalio 14-ąją Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjuje iškilmingai paminėtas 65-asis mokyklos jubiliejus.

   Pasveikinti Punsko licėjaus bendruomenę atvyko LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, LR konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas, Seinų apskrities tarybos pirmininkas Ryszard Grzybowski, Punsko savivaldybės viršaitis Vytautas Liškauskas ir kiti garbingi svečiai. 

   Punsko licėjuje viceministras perdavė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės sveikinimą. „Daugelį metų Jūs telkėte Punsko kraštą tautinei, pilietinei veiklai, didžiausią dėmesį skirdami lietuvybės išsaugojimui. Per saviveiklos dešimtmečius keitėtės ir modernėjote. Dabar garsėjate ne tik gerais akademiniais rezultatais, licėjaus abiturientų sėkmingomis studijomis Lietuvoje aukštosiose mokyklose bet ir vyraujančia sutarimo, darbštumo ir bendruomeniškumo atmosfera“-pabrėžiama ministrės sveikinime.          

   Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas, sveikindamas mokyklos bendruomenę jubiliejaus proga, pažymėjo, kad  Punsko Kovo 11- osios licėjus šiandien yra išlikusi vienintele ugdymo įstaiga už Lietuvos ribų, kurioje visi mokomieji dalykai, išskyrus lenkų kalbą, istoriją ir Lenkijos geografiją, dėstomi lietuvių kalba. ,,Čia dirbantiems pedagogams reikia ne tik tinkamai parengti gyvenimui jaunąją kartą, bet taip pat padėti mokiniams išlaikyti savo tautinę tapatybę, kalbą ir puoselėti savo krašto tradicijas“ – sakė ambasadorius.

   R. Motuzas taip pat įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklo medalius „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“: Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos direktoriui Jonui Vydrai, Suvalkų lietuviško vaikų darželio direktorei Jolantai Malinauskaitei-Vektorienei ir Punsko licėjaus mokytojai Irenai Nevulienei.

   Vizito metu LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras R. Skaudžius pagerbė lietuvių savanorių atminimą Berznyko kapinėse, o Seinuose padėjo gėles prie lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko paminklo, apsilankė Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje, Punske susitiko su Lenkijos lietuvių švietimo, kultūros, Punsko ir Seinų savivaldybių įstaigų vadovais bei atstovais. 

   Punsko licėjus įkurtas 1956 m. Jį baigė daugiau kaip tūkstantis absolventų. 2020 metais pagal mokymo rezultatus ir kitus pasiekimus Punsko licėjus užėmė 208 vietą visos Lenkijos mastu ir 6 Palenkės vaivadijoje (2019 m. Lenkijoje veikė 3534 licėjai).

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha