Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Š. m. liepos 21 d. Seinų ir Punsko krašto lietuvius aplankė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene. Seinuose kartu su Palenkės vaivada Bohdanu Paszkowskiu bei vietos savivaldybių vadovais jie padėjo gėlių prie vyskupo Antano Baranausko paminklo bei Smolensko katastrofos aukoms atminti skirto monumento, apsilankė Seinų Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo bazilikoje, kurioje palaidotas vyskupas Antanas Baranauskas.

Lietuviai Lenkijoje »
1-1.jpg

Birželio 24 d. visose Lenkijos mokyklose baigėsi mokslo metai. Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje tai buvo septynioliktieji mokslo metai. Mokyklos abiturientams įteikti mokyklos baigimo diplomai ir lietuviškos knygos. Direktorius Algirdas Vaicekauskas dėkojo ne tik mokytojams ir mokiniams bet taip pat abiturientų tėvams, teigdamas, kad jų didžiausia parama mokyklai ir lietuvių bendruomenei buvo prieš dešimt metų priimtas sprendimas atvesti vaikus į lietuvišką „Žiburio“ darželį.

Lietuviai Lenkijoje »
1.jpg

Birželio 21 d. konsulato Seinuose vadovas Genadijus Mackelis Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdan Paszkowski. Susitikimo metu aptartas Lietuvos ir Lenkijos ekonominis ir regioninis bendradarbiavimas,  humanitarinės pagalbos karo pabėgėliams iš Ukrainos teikimo mastai bei Lenkijos lietuvių tautinės mažumo padėtis, ypač  lietuviškos mokyklos steigimo Suvalkuose perspektyvos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje »
3.jpg

LR konsulato Seinuose bei „Lietuvių namų“ iniciatyva, minint Gedulo ir vilties dieną, š. m. birželio 14 d. atidaryta fotografo Juozo Kazlausko fotografijų paroda „Ilga kelionė namo“. Ją sudaro nuotraukos iš 1989 m. vykusių ekspedicijų į tremties vietas Sibire. Šių ekspedicijų tikslas - tremtyje mirusiųjų artimųjų palaikų perkėlimas į tėviškę. Nuotraukose užfiksuotos Tit Ari salos (Jakutija) kapinės – vienos didžiausių išlikusių tremtinių kapinių Arktyje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
6.jpg

Š. m. gegužės 31 d. prieš pradedami vizitą Varšuvoje Seinuose lankėsi LR Seimo Kultūros komiteto delegacija, kurios sudėtyje buvo komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, komiteto nariai Kristijonas Bartoševičius, Vytautas Kernagis, Stasys Tumėnas bei Kęstutis Vilkauskas.

Lietuviai Lenkijoje »
1.jpeg

Gegužės 30-31 d.d. Torunėje vyko 29 -sis Welconomy forumas. Šiemet Lietuva yra šio forumo partnerė. Į forumą atvyko gausi Lietuvos delegacija, kurios sudėtyje buvo LR Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis, LR ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas, LR kultūros atašė Rasa Rimickaitė, LR konsulato Seinuose  vadovas Genadijus Mackelis, VšĮ KaunasIN direktorius Tadas Stankevičius.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
Dėl registracijos į KĮ_1.png

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

Konsulinės naujienos »
1.jpg

Seinų miesto savivaldybės iniciatyva, Seinuose, 2022 m. gegužės 27 d. vyko forumas, kurio metu diskutuota apie pasienio regiono energetinį saugumą. Svarstyta, kaip efektyviai išnaudoti vietos savivaldybių ir verslo potencialą, kad pasienio regionas būtų saugus energetiniu požiūriu ir efektyviai išnaudotų atsinaujinančius energijos šaltinius šiam tikslui pasiekti.

Ekonomika ir verslas »
1.jpg

Š. m. gegužės 26 d. Lenkijos lietuvių bendruomenės kvietimu Seinuose, Suvalkuose bei Punske lankėsi LR Seimo narys, buvęs LR Premjeras, Saulius Skvernelis. LLB norėjo padėkoti buvusiam premjerui už paramą kuriant darželį bei pasitarti dėl tolesnės lietuviško švietimo plėtros Suvalkuose.

Lietuviai Lenkijoje »
3.jpg

Gegužės mėnuo Seinų krašte tradiciškai tapęs poezijos mėnesiu. Kaip įprasta, 2022-ųjų gegužės 16 dieną iš Lietuvos į Seinus atkeliavo „Poezijos pavasaris“. Šiais metais susitikimas su poetais surengtas Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje.

Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinė kartu su Lenkijos Respublikos pasienio tarnyba ir Lietuvos konsulatu Seinuose 2022 m. gegužės 6 d. surengė dviračių žygį, skirtą paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje aštuonioliktąsias metines ir Europos dieną bei išreikšti solidarumą su Ukraina. Žygio dalyvius pasveikino LR VSAT vadas generolas R.Liubajevas, LR Konsulato Seinuose vadovas G.Mackelis, Lazdijų miesto merė A.Miškinienė.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Lenkijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
2.jpg

„Lietuvių namuose“ š. m. gegužės 4 d. veiklą pradėjo senjorų klubas „Avilys“. Tai „Lietuvių namų“ projektas, kuriuo skatinamas pagyvenusių žmonių aktyvumas. Kaip teigė šių namų direktorė Onutė Nevulienė - įkurtame klube senjorai galės vystyti savo pomėgius, išmokti naudotis naujomis technologijomis, dalyvauti kultūriniame gyvenime, dalintis savo patirtimi ir gerai leisti laisvalaikį.

Lietuviai Lenkijoje »
2.jpg

2022 m. balandžio 29 d. Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjuje vyriausiosios klasės mokiniams nuaidėjo paskutinis skambutis. Renginio pradžioje įnešta mokyklos vėliava ir sugiedotas Lietuvos himnas. 

Mokyklos direktorius Alvydas Nevulis bei abiturientų auklėtoja Irena Nevulienė įteikė jiems dovanėles ir mokyklos baigimo pažymėjimus. 

Lietuviai Lenkijoje »
1.jpg

2022 m. balandžio 29 d. Suvalkuose vyko II vaikų šokių šventė „Bitute pilkoji 2022“.

Renginyje pasirodė patys mažiausi šokėjai iš Suvalkų, Punsko, Seinų bei Vidugirių mokyklų. Renginį papuošė svečiai iš Jonavos – jaunių grupė „Ratilėlis“ bei „Fioretti“.

Lietuviai Lenkijoje »
covid19.jpg

Nuo 2022 m. kovo 28 d. panaikinami visi su COVID-19 susiję apribojimai atvykstant į Lenkijos Respubliką, o tai reiškia, kad nereikalaujama:

- pateikti skiepijimo ar persirgimo sertifikato;

- pateikti SARS-CoV-2 neigiamą testo rezultato.

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha